Zrcadlo umí čarovat s prostorem

Zrcadlo uplatníte doslova v každém koutě vašeho domova. Chodba, ložnice, koupelna či obývací pokoj. Každá jedna místnost může díky němu získat, která díky němu může získat

Zrcadla mají schopnost pomocí „zvláštních zrcadlících“ efektů změnit jakýkoli interiér. Pokud jste dosud váhali a pochybovali, zda a jaké zrcadlo zavěsit do vašeho příbytku, my radíme: Buďte odvážný, protože čím větší tím lepší!

Zrcadlo čaruje s prostorem

To, že zrcadla mají estetické účinky je při jejich zrcadlících možnostech nepochybné a nepopiratelné. Často se však zapomíná i na jejich praktické účinky:

Zrcadla však lze využít i pro vytvoření světelných a prostorových efektů. Vhodně umístěné zrcadlo dokáže opticky zvětšit malý prostor a vyřešit nedostatek denního světla v místnosti.

 

  • Zrcadla umístěny naproti oknu nebo vedle něj vnášejí do místnosti více světla.Vhodně nastaveným a dostatečně velkým zrcadlem se dá odrazit světlo dopadající z okna do tmavých zákoutí – odraz paprsků je téměř stoprocentní.
  • Pokud zrcadlo umístíte na šířku, místnost se bude rozpínat ve své šířce.Pokud zrcadlo zavěsíte na výšku, i malá světlá výška získá na centimetrech.
  • Zrcadlo je velký pomocník v mizení příček či stojícího nábytku nebo vestavěných skříní.Při instalaci zrcadla na čelní stranu se nábytek zcela ztrácí a stává se neviditelným. Zrcadlo dokáže zakrýt i vestavěnou skříň, která jinak zabírá nadbytečnou část pokoje.
  • Mimořádný význam má využití zrcadel v malých tmavých prostorách.
  • Velké zrcadlové plochy vytvářejí iluzi většího prostoru.Zrcadlová stěna může zdvojnásobit šířku.
  • Vodorovně umístěné zrcadlo opticky rozšíří úzkou chodbu.
  • Pokud umístíte dvě zrcadla naproti sobě, vytvoříte efekt nekonečného prostoru.
  • Zrcadlo upevněné na stropě opticky zvýší strop a vytvoří pocit nekonečného prostoru.

Zrcadla jako dekorativní prvek

Zrcadla hrají v interiéru důležitou roli. I když mají v prvé řadě užitkovou funkci, velmi často plní i úlohu dekorativního prvku v místnosti. Nezanedbatelné jsou tedy i estetické účinky zrcadel v dekorativní oblasti. Zde doslova kralují. Výrazné zrcadlo nahradí všechny dekorativní maličkosti a zastíní jejich svou silou. Ozdobné masivní rámy zda čistý dřevěný minimalismus vynikne v každém interiéru.

Zrcátko, řekni mi, kdo je nejkrásnější?

Zrcadla v moderním interiéru nemusí mít rám. Mohou být osazeny v liště na dveřích nebo do posuvných dveří vestavěné skříně, v koupelně mohou být přímo nalepené na zdi.

Rámy jsou výrazným výtvarným prvkem. Oproti minulosti se upouští od standardního čtvercového nebo obdélníkového tvaru a vznikají nápaditější tvarové a materiálové řešení. Jedinou podmínkou je, aby rám zrcadla ladil s interiérem, do kterého je zrcátko určeno.

Kombinace zrcadla se sklem

Zajímavá může být i kombinace zrcadla se sklem. Mimořádně působivá je zejména ve výklenku se skelnými policemi a s ozdobnými předměty, které se zrcadlem v pozadí vypadají, jakoby se vznášely v prostoru.

Designové extravagantní zrcadla

Funkce zrcadla je zřejmá na první pohled. Jeho vzhled ho posouvá na jinou úroveň. Výběr zrcadla se stal nástrojem, který prozradí hodně o svém majiteli. Důkazem toho jsou designová zrcadla netradičních tvarů, které jsou středem pozornosti. Do atypických tvarů se zrcadla vyřezávají pomocí vodního paprsku, proto není problém jakýkoliv tvar.

Zrcadlo se upravuje pomocí pískování, potiskem, malováním, lepením různých kamínků, bižuterií, kolážemi s květinovými či jinými přírodními motivy. Dalším způsobem estetické úpravy zrcadlové plochy je broušení, pískování, vrtání. Gravírováním pomocí laseru se na zrcadlo kreslí různé obrazce, ornamenty, motivy i podle vlastních obrázků a představ, obrysy tváře z fotografie.

Feng-šuej využívá zrcadla na eliminování negativní energie

Kdysi lidé věřili, že zrcadlo je dokáže ochránit před upíry, že dokáže odrazit hněv a vztek zpět tam, odkud přišla. Dodnes věříme tomu, že rozbité zrcadlo přinese smůlu na sedm let. Podle filozofie feng šuej má zrcadlo léčivé účinky. Dokáže eliminovat působení negativní energie v interiéru, prosvětlí tmavé kouty a znásobí pozitivní obrazy. Pro působení pozitivní energie je důležité, aby bylo zrcadlo oblého tvaru, v rámu a čisté. Nesmí odrážet nepořádek, protože by přispělo k většímu chaosu a nepořádku.

Pokud si chcete vytvořit harmonický domov, v žádném případě neumisťujte zrcadlo na konec chodby, protože zabrání proudění energie. Rovněž není zrcadlo vhodné do ložnice, může způsobit problémy v partnerském vztahu. Naopak velmi vhodné je zrcadlení v koupelně, kde přispívá ke znásobení pozitivní energie. Zrcadlo umístěné u jídelního stolu přináší úspěch a bohatství.