Tapety do dětského pokoje

Tapety rozproudí fantazii dětí. Poradí si se sny chlapců i dívek.

Správný dětský pokoj by měl mít svůj vlastní punc. Na první pohled by mělo být jasné, zda v ní bydlí ona či on. Stěny mohou promítat individuální sny dítěte, oblíbené barvy či postavičky z dětských filmů a her.

Pokud budou stěny plné inspirace, postačí jen pár kousků funkčního nábytku v neutrálních tónech a dětský svět bude kompletní. Správný výběr, kromě dětských přání zvažte při výběru velikost místnosti, její orientaci i množství světla. Každý neduh dětského pokoje můžete vylepšit použitím vhodné tapety.

Ať už orientací vzoru na optické prodloužení místnosti, nebo použití menšího vzoru v případě malého prostoru. Niky či zlomy stěn nahrávají kombinaci vzorů, nejlépe z jedné kolekce, aby se zachovala jednotná barevnost. Tmavší pokoje ožijí aplikací zářivých barev.

Čím je vzor na tapetě větší, tím by měla být větší i plocha stěny, na kterou motiv aplikujete. Pokud je výběr kresby tapety velký a výrazný, popřemýšlejte nad aplikací pouze na jednu stěnu místnosti a doplňte ji výmalbou na ostatních stěnách. V některých kolekcích tapet si můžete vybrat i samolepky se stejným motivem, které můžete doplnit právě na jednobarevné stěny, a navázat jimi na motiv tapety.

Odlišné světy

Výrobci tapet se obracejí na svoje malé kamarády, a podle jejich nejčastějších přání se nechávají inspirovat. Chlapci si zakládají na přírodních barvách a motivech. Oblibě se těší postavičky ze světa zvířecí říše, filmových postaviček a technického světa automobilů a robotů.

Romantické duši dívek promlouvají spíše jemnými pastelovými barvami a menším vzorem. Zatímco malé slečny osloví svět pohádek a panenek, větší si dopřejí dotvoření svého pokoje aplikací samolepek a prostřídáním vzoru tapet podle zákoutí svého pokoje. Jiný vzor za postelí, jiný při toaletním stolku.