Vyberte si to správné povlečení.

Jak si kdo ustele, tak bude spát. Je už jen na každém z nás, pro jaký materiál se rozhodne a jaké povlečení si vybere.

Každému vyhovuje něco jiného – někdo dává přednost měkké bavlně jiný zase naškrobeného voňavému damašku. Nebo toužíte po hedvábném povlečení?

Ložní povlečení z bavlny

Bavlna je vzdušná, zdravotně nezávadná, přirozená a příjemná na dotek s pokožkou. 100% bavlna či bavlněný satén s jemně česané vlákny dodává povlečení měkkost. Satén vyrobený z čisté bavlny na rozdíl od umělého saténu je příjemně hřejivý, v létě na dotek příjemně chladivý a přirozeně lesklý. Výborně absorbuje tělesnou vlhkost, čímž vytváří příjemné prostředí během spánku.

Ložní povlečení z damašku

Léty ověřená kvalita damašku si zase získává stále větší okruh příznivců i pro svou nadčasovost. Damašek je označení pro jednobarevnou hustě tkanou tkaninu vyrobenou z hedvábných a lněných přízí. Je to nejtrvalejší materiál, ze kterého se vyrábí ložní prádlo. Pere se na 90 ° C a při intenzivním používání si zachovává svou kvalitu i po desítkách let.

Povlečení přírodního hedvábí

Vlákno přírodního hedvábí patří k nejušlechtilejším, nejpevnějším a nejjemnějším z přírodních vláken, má vysoký lesk a dlouhou trvanlivost. Povlečení ze 100% přírodního hedvábí získaného ze střední, nejcennější části zámotku domestikovaného bource morušového, jsou nejluxusnější produkty na trhu. Od objevení hedvábí uplynuly tisíce let, avšak i v dnešních časech si hedvábí zachovává svůj charakter luxusu a noblesu.

Znáte bambusové povlečení?

Na dotek hedvábně jemný materiál s přirozeným leskem není vůbec chemicky ošetřován. Povlečení ze 100% bambusu může zajistit antialergické, antibakteriální a antistatické prostředí. K jeho vlastnostem patří vyšší oděru schopnost, a tedy i delší životnost, o 30% větší nasákavost, výborné termo vlastnosti a také příjemný chladivý pocit během letních dnů. Další výhoda tohoto materiálu je, že rychleji schne.