Vlněné koberce pro teplo vašeho domova

Milujete ryze přírodní materiály a rádi je vnášíte do svého domova? Pak vám doma nesmí chybět hebké vlněné koberce s luxusními vlastnostmi. I když je jejich pořizovací cena o něco vyšší, vyplatí se do nich investovat. A my vám teď prozradíme, z jakého důvodu je vlněný koberec považován za to nejlepší ze světa koberců.

Vlastnosti vlněného koberce vás překvapí

Jak už název napovídá, vlněné koberce se vyrábějí z vlny. Zdaleka nejkvalitnější koberce pocházejí z Tibetu a Nepálu. Nemusíte ale hned kupovat tyto koberce z dalekých krajin, neboť seženete i levnější koberce z Evropy. Vlněné koberce jsou na dotek příjemné a oceníte jejich barevnou a tvarovou stálost. Vlněné vlákno se i po zatížení vrátí do svého původního stavu.

Vyšperkujte svou domácnost vlněnými koberci

Vlněné koberce se hodí do každého interiéru a součástí domácností jsou již po staletí. Až se projdete po vlněném koberci, dáte nám za pravdu, že je to jako chodit po nadýchaném obláčku. Pokud se o ně budete správně starat, vydrží vám po několik generací. Z vlněných koberců se snadno odstraňuje špína, prach a nepořádek. Vlněné vlákno totiž obsahuje tuk lanolin, který zamezuje proniknutí nečistot do koberce a udržuje ji na povrchu. Bez nadsázky bychom mohli říct, že vlněné koberce jen tak něco nezničí.

Pořiďte si vlněné koberce s krásnými vzory!

V kamenných obchodech a e-shopech zakoupíte krásné a měkounké kusové koberce s jemným vzorem a poutavými barvami. Vnesou do vašeho domova dotek luxusu a místnosti budou působit útulnějším dojmem. Bez obav je položte i do frekventovaných částí bytu a zútulněte jimi ložnici a obývací pokoj. Vybírat můžete z klasických vzorů inspirovaných v Persii nebo z moderních a nadčasových dezénů.

Jednobarevné vlněné koberce Alfa

Pokud hledáte skutečně kvalitní vlněný koberec v jednobarevném provedení, správnou volbou jsou vlněné koberce Alfa. Vyrábí se ze zcela přírodního vlněného materiálu, eliminují hluk, zateplí interiér a snadno se udržují. A co je největší výhodou, mohou se pokládat i na podlahové topení. Rubová podložka je ze silného filcu a výška vlasu asi 12 mm. Koberce jsou husté a nadělají vám v domácnosti parádu!

Jak vlněné koberce správně čistit?

Vlněné koberce je zapotřebí čas od času vyčistit. Nesmíme zapomenout na to, že vlákna obsahují určitou vodoodpudivou mastnotu, která nesmí být narušena. Nedělá jí dobře styk s vodou, neboť vlákna mohou zpuchřet a zplesnivět. Vlněné koberce pravidelně vysávejte. Nelekejte se toho, když pustí vlas. Jedná se o zcela běžný a přirozený jev. Hubicí od vysavače vždy jezděte po vlasu a nepoužívejte rotační kartáče.

Jednou až dvakrát do roka proveďte mokré čištění vlněného koberce. Používejte čisticí prostředky určené pro péči o vlněné koberce s neutrálním pH. Vyhněte se čisticím prostředkům s obsahem barviv a bělících prostředků. Nikdy neklepejte koberec na klepadle, jinak ho nenávratně poškodíte v místě ohybu. Nenechávejte ho dlouhodobě vystavovat vodě a vlhkosti a pokládejte ho na rovný podklad. Nábytek na koberci opatřete ochrannými podložkami. Takto vám vydrží koberec jako nový po desítky let!

Vlněné koberce mají neodmyslitelné místo ve všech domácnostech. A nezáleží na tom, zda dáváte přednost modernímu, elegantnímu nebo luxusnímu interiéru!