Vinylové podlahy IVC Spirit – funkční, odolné a skvěle vypadající

Polyvinylchlorid – PVC – má nesčetné množství využití v celé řadě oborů lidské činnosti. Jedním z těch nejnovějších jsou potom vinylové podlahy, které si získávají stále více a více příznivců, jež na jejich funkční i designové vlastnosti nedají dopustit. Vinylové podlahy nacházejí použití v obytných i komerčních prostorách, včetně interiérů vyžadujících podlahovou krytinu s extrémní odolností jako jsou sklady, prodejny apod. Vysoce kvalitní, značkové vinylové podlahy moderního typu od belgického výrobce IVC pak nyní naleznou i zákazníci v obchodech Supellex. Jaké jsou tedy konkrétní vlastnosti vinylových podlah? Proč si je pořídit? A v jakém designu je IVC nabízí?

Vinyl – ideální materiál pro podlahy

Vlastnosti vinylových podlah jsou pro uživatele příznivé z mnoha úhlů pohledu. Jejich povrch je velmi příjemný na nášlap, který je za všech okolností měkký. Vinyl má také velmi dobré tepelně i akusticky izolační vlastnosti, čímž významně zvyšuje komfort bydlení.

Další výhodou vinylové podlahy je její snadná údržba i odolnost proti mechanickému poškození, rozlití nejrůznějších tekutin apod. Běžné nehody tak pro vinylovou podlahu nepředstavují větší problém. Jsou proto vhodné i do domácností s dětmi nebo domácími mazlíčky.  Pod vinylovou podlahu lze navíc bez problémů umístit i podlahové topení. K tomu, abyste využili všech jejich dobrých vlastností se tak nemusíte nikterak omezovat a snižovat své nároky na kvalitu bydlení.

Kolekce IVC Spirit je určena především pro domácí bytové použití a zahrnuje podlahové části určené pro celoplošné lepení i části s click systémem ve formě plovoucí podlahy. Ať již se ale rozhodnete pro kterýkoliv z těchto typů, spolehnout se můžete na to, že všechny podlahy z portfolia IVC Group charakterizuje použití špičkových materiálů a prvotřídní zpracování, díky kterému mají podlahy z kolekce Spirit ty nejlepší možné vlastnosti a budou dobře sloužit majitelům všech bytů.

Kolekce IVC Spirit

Vinylové podlahové krytiny IVC Spirit jsou dodávány hned ve čtyřech dekorech. Všechny jsou přitom založeny na dřevě, konkrétně na dubu. K dispozici jsou dekory ve čtyřech odstínech dubového dřeva, od bílé přes béžovou a šedou, až po hnědou.

Celková tloušťka podlahové krytiny IVC Spirit lepeného typu je 2.25 mm s tím, že vlastní vrchní nášlapná vrstva má 0.3 mm. U podlah s click systémem je celková tloušťka 4.5 mm, z toho nášlapná vrstva opět činí 0.3 mm.

Pokud si stejně jako mnoho spokojených zákazníků pro svůj byt vyberete podlahy IVC, získáte moderní podlahovou krytinu s mnoha pozitivními vlastnostmi. Kvalita výrobního procesu i použitých materiálů je předpokladem dlouhé životnosti i vysokého komfortu bydlení, který podlahy z kolekce IVC Spirit bezezbytku poskytují.