Velkoformátové obklady – základní fakta

Co je považováno za velkoformátové dlaždice?

Velkoformátové dlaždice jsou obklady nebo dlažby, které přesahují průměrnou velikost dlaždic 12×12cm. Tyto dlaždice jsou k dispozici ve čtvercových nebo obdélníkových tvarech a mohou být velké až 40×120.

Vyplatí se velkoformátové obklady?

V otevřených prostorech poskytují velkoformátové dlaždice úlevu očím od rušivých spár spár, díky čemuž místnost vypadá větší. Vizuální přerušení je redukováno menším počtem spár a vytváří soudržnější vzhled. Mějte na paměti, že při horizontálním použití velkoformátových dlaždic vytváří iluzi širšího prostoru.

Jsou velkoformátové dlaždice dražší?

Jednou z úvah při nákupu velkoformátových dlaždic je, že instalace může být nákladnější než u tradičních dlaždic. Důvodem je samotná velikost, což znamená, že při přepravě je třeba věnovat zvláštní pozornost, aby se zajistilo minimální poškození.

Praskají snadněji velké dlaždice?

Čím větší je dlaždice, tím více dlaždice pocítí účinky průhybu v podkladu a v důsledku toho by měl být podklad pevnější, aby bylo možné použít velkoformátové dlaždice. Pokud jde o silnější dlaždice, které jsou méně náchylné k praskání, ano, máte pravdu.

Jsou velké dlaždice těžší instalovat?

Položení deseti velkých dlaždic je mnohem snazší, protože stačí trochu měřit a pokládat. Na druhou stranu menší dlaždice vyžadují, abyste stejný proces opakovali stále dokola po značnou dobu. Větší dlaždice vyžadují pouze vyrovnání čtyř stran.

Je levnější použít větší dlaždice?

Velkoformátové dlaždice jsou obvykle dražší na dlaždici, ale menší dlaždice mohou být nákladnější ve velkém. Než se rozhodnete, podívejte se na cenu za metr čtvereční. S velkými dlaždicemi mohou místnosti působit prostorně, ale mohou také přebít malý prostor.

Velký výběr velkoformátových obkladů jsme pro Vás připravili s řádnou péčí.