Velkoformátové obklady se stanou dominatním prvkem každého interiéru

Výběr obkladů pro interiéry i exteriéry je v dnešní době natolik široký, že si z něj vybere opravdu každý. Kuchyně, koupelny, venkovní stěny, všude tam obklady naleznou své uplatnění a díky svému modernímu designu se stanou dominantním prvkem daného prostoru. V  nabídce renomovaných firem naleznou zákazníci luxusní obklady mnoha typů a druhů.

Obklady pro každý prostor

Koupelny malé i velké, se sprchovým koutem i bez něj, moderní či typicky venkovské, obklady vhodné zkrátka pro každého prostoru.Obklady mohou podle svého typu vykouzlit prakticky jakoukoliv atmosféru, luxusní, moderní,  stejně jako chalupářskou. Ani venkovní obklady nezůstávají co do zajímavosti stranou a pro prostory fasád, teras nebo třeba okolí bazénů jsou ideálním řešením.

Velkoformátové obklady

Za hit posledních let lze označit velkoformátové obklady. Jejich velké a často atypické rozměry umožňují sestavit obložení tak, aby jej spáry a spoje narušovaly jen minimálně, při šikovném položení prakticky neznatelně. Kromě skvělého vzhledu to znamená i výrazně snadnější údržbu a optické zvětšení celého prostoru. Vlastností, na kterou při montáži nelze zapomenout, je ovšem vyšší hmotnost jednotlivých obkladových elementů. Ta znamená nutnost opravdu pečlivého výběru stavební chemie a správné montáže.

Obklady v podobě imitace dřeva

Dřevo má mezi stavebními materiály výsadní postavení, způsob, jakým dokáže navodit atmosféru tepla a klidu je vskutku jedinečný. Imitace dřeva v podobě keramických obkladů je tak dokonalá, že není snadné rozpoznat, že se nejedná o skutečné dřevo a pokud jsou tyto obklady použity v kombinaci s dlažbou stejného designu, výsledkem je opravdu unikátní vzhled celého prostoru.

Obklady do kuchyně

Aby vaše kuchyň vypadala skutečně dokonale, je třeba doplnit kuchyňskou linku o vhodný obklad. I v případě kuchyňských obkladů platí, že ten velkoformátový dokáže posunout celý prostor na zcela novou úroveň. Navíc platí, že právě v kuchyni oceníte snadnou údržbu velkoformátových obkladů více než kde jinde.

Venkovní obklady

Každý dům má své zázemí v podobě teras, bazénů, prostorů pro grilování, odkládacích prostor apod. Právě pro tato místa je využití obkladů ideální. Fasádní obklady jsou v porovnání s omítkami odolnější vůči vnějším podmínkám a výrazně déle si udrží svůj původní vzhled. Ten je navíc velmi originální a exkluzivní, zvláště pokud se rozhodnete pro již zmíněný velkoplošný formát obkladů.