Na jaře je hodně práce na zahradě

Příroda po zimě ožila, je nejvyšší čas pustit se do práce v zahradě. Neboť každý den je vzácný. Na jaře si zahrada toho ptá hodně, a tak je vhodné provést i inventuru mezi nářadím, zda nám cosi nechybí.

Tráva v zahradách již řádně vyrostla, takže zřejmě to první, co je třeba udělat, je vysoukat si rukávy a dát se do sečení. Ještě předtím – pokud jste to nestihli udělat před zimou, je však důležité zkontrolovat sekačku zda sekačky a připravit je na novou sezónu. Pokud pracujete s křovinořezem a neminuly jste do jeho dvoutaktního motoru před ukončením sezóny všechen benzín s olejem, nedoporučuje se použít starou náplň. V případě, že na starý benzín s namíchaným olejem (v poměru 1:50) jste pozapomněli a byl dokonce vystaven mrazu, motor křovinořezu, pokud takový benzín použijete, se může snadno zadřít. A oprava není levná.

V sekačkách se čtyřtaktním motorem třeba zase na jaře, po předešlé sezoně, vyměnit olej na mazání pohonné jednotky. Stroj je třeba nastartovat a nechat ho chvíli běžet naprázdno, aby se motor zahřál. Olej po uvolnění zátky na spodní části sekačky pak vypustíme do připravené nádoby. Velmi dobrým řešením udržování pěkného trávníku je i vřetenová sekačka, která zaručuje dokonalé a přesné sekání trávy.

Každodenní starostí zahrádkáře je i zalévání. Ani studna či jiný zdroj vody nemusí být přitom zárukou, že vody na zavlažování bude stále dost. Škoda je každé kapky, která nespadne na správné místo, proto výrobci zahradního příslušenství myslí i na to. Kdo investuje do koupě nádrže na dešťovou vodu, určitě nebude litovat.

Vedle zahrady vyžaduje své i práce na rodinném domě, jehož údržbu nelze zanedbat. Protože energie jsou stále dražší, i v tomto případě se těší oblibě řešení, která vedou k úspornému bydlení. Jedním z preferovaných jsou například dřevohliniková okna, které spojují v sobě krásu dřeva a dlouhou životnost hliníkových profilů.

V jednoduchosti je krása. Po tomto osvědčeném pravidle sáhli i designéři svítidel, které si můžete nainstalovat i v zahradě, abyste se tam i po večerech cítili dobře. Jejich svítivost se vyrovná veřejnému osvětlení, přičemž technologická vyspělost je i v tomto případě zárukou úspornosti a šetrnosti k životnímu prostředí.