Teplovzdušné krby se dají použít k vytápění

Dnes již existuje velmi mnoho efektivních způsobů vytápění našich domácností. S minimálními náklady dokážeme zajistit teplo v celém domě. Mohlo by se proto zdát, že tradiční způsoby jako topení krbem budou postupně minulostí, ale opak je pravdou. Krb je stále důležitou součástí domu a do jeho koupě jsou lidé stále ochotni investovat nemalé peníze. Je ale pravda, že si mnozí z nás volí krb pouze jako doplněk k hlavnímu zdroji tepla.

Příjemně a efektivně

Pro svou praktickou stránku jsou v posledních letech stále více oblíbené teplovzdušné krby. Ty dokážou nejen navodit příjemnou a neopakovatelnou atmosféru rodinného klidu, ale jsou velmi efektivní, co se vytápění týká. Přes teplovzdušné rozvody dokážou zajistit tepelný komfort v celém domě.

Princip teplovzdušného krbu

Teplovzdušné krby jsou zařízení pracující na principu ohřevu a cirkulace vzduchu. Studený vzduch je ohříván v rozvodech umístěných kolem krbové vložky. Těmito rozvody je pak rozváděn do místností, které potřebujeme vytápět. Pro zvýšení výkonu a efektivity je možné použít i tlakové turbíny. Ty zajistí lepší cirkulaci ohřátého vzduchu. Stavba krbů a realizace teplovzdušných rozvodů by měla bít realizována odbornou firmou s odpovídajícími zkušenostmi z této oblasti. Při nesprávném navrženém řešení může dojít k nefunkčnosti celého systému.

 Pár tipů na závěr

  • Do těsné blízkosti krbu neumisťujte předměty citlivé na teplo, jakými jsou například tapety na zeď. Změnou teplot by mohlo docházet k jejich znehodnocování.
  • Levný krb neznamená špatný. Často jsou drahé krby a krbové vložky totožné s levnými. O vhodnosti daného typu je třeba se poradit s odborníkem.
  • K navození té správné atmosféry se doporučuje do blízkosti krbu zakomponovat náladové světlo nebo jemné led žárovky.