Sprchové vaničky

Sprchové vaničky zapracovali na svém vzhledu. Z korpulentní společnic sprchových koutů se staly subtilní krásky.

Moderní sprchové vaničky s minimální výškou poskytují spolu s estetikou možnost bezbariérového osazení v úrovni podlahy. Vstup do sprchového koutu bez hrozby zakopnutí ocení jistě nejen dříve narození uživatelé. Ruku v ruce s designem se tak zlepšila i bezpečnost. O tu se při sprchování postarají povrchy s protiskluzovou úpravou. Navíc řešení bez schůdku podá pomocnou ruku i při snadnější údržbě sprchového koutu.

Velkorysé sprchové vaničky

Sprchové vaničky sice ubrali centimetry z tloušťky, ale výrazně přidali na délce a šířce. Rozměry, kterými atakují velké vany, zajistí maximální komfort při sprchování jednomu i dvěma uživatelům současně. A pokud do vašeho prostoru nesedne sprchová vanička standardní velikosti, můžete si ji dát vyrobit i na míru.
O minimalistickém duchu, ve kterém se ploché sprchové vaničky nesou, svědčí i tvarová jednoduchost. Oblouky a pětiúhelníky se už nenosí. „In“ jsou obdélníky a čtverce s nenápadným krytem odtoku, který je zhotoven ze stejného materiálu jako sprchová vanička.

Materiály plochých sprchových vaniček

Škála materiálů tenkých sprchových vaniček je široká. Až na nejlevnější plast se současným minimalistickým trendem podřídil každý materiál: akrylát, keramika, litý mramor i smaltovaná ocel. Právě poslední dva zmíněné materiály zaznamenávají v současnosti největší popularitu. Litý mramor si ji získal díky možnosti zabudování do cementového lože bez nosné konstrukce, odolností vůči poškození a povrchem příjemným na dotek. Na kvalitní a dostatečně hrubé smaltované oceli zas oceníte vysokou trvanlivost a odolnost vůči nárazům a poškrábání.