Sektorový nábytek je variabilní

Jak si lidé zvyknou na jaře obnovovat šatník, mnozí se pouštějí i do obnovování svých příbytků. Neklamným potvrzením jsou plné parkoviště před obchody s nábytkem. A uvnitř mívají živo stále.

Výměně nábytku v bytě se občas nevyhne nikdo. Děti v rodině dorůstají, naše potřeby se postupně mění, a tak je vhodné přizpůsobit tomu i vybavení domácnosti. Zatímco dříve se nábytek kupoval na dlouhá léta až desetiletí, nyní to už není pravidlem.

Spíše je problém zbavit se starších kusů, zejména pokud se nedají demontovat či rozebrat na menší části. Výrobci dnes myslí i na to. Nábytkové sestavy dokáže smontovat i průměrně zručný kutil, stačí to jen jednou zkusit. Není to opravdu nic složitého a netřeba na to ani speciální nářadí. Stačí pozorné oko, šikovné prsty a zdravý rozum. Ke každému kusu nebo sestavě bývá navíc přiložen i podrobný návod, a nákres se srozumitelným označením jednotlivých úkonů a kroků. Samozřejmostí je přibaleno kování, šrouby, matice a podobně, přičemž všeho je právě tolik, kolik potřebujeme. Pokud jste se tedy rozhodli pro inovaci svého příbytku, fantazii se meze nekladou.

V oblibě je stále těší sektorový nábytek, jehož výhodou je, že jednotlivé prvky se dají variabilně kombinovat. A složit z nich takové sestavy, jaké potřebujete na ten který účel. Zejména se to může sejít na chatě či chalupě.

A tak si tento kutil vykouzlil na chatě ze sektorového nábytku takové útulné bydlení, z jakého se mu do paneláku na konci víkendu vůbec nechce.

Vedle variabilitě a pestré nabídce nábytku se oceňuje, že si je možné vybrat i takové odolné kusy, jaké se mu právě na chatě náramně hodí.  Nemusí být zrovna pevné jako trezor. Ačkoliv – proč ne?

Zařídit si byt a vybavit ho pěkným, praktickým nábytkem byla ještě donedávna investice, na jakou rodinný rozpočet musel být připraven. Jistěže, ani dnes nestojí vybavení bytu tolik jako rohlíky. Výhodou sektorového nábytku proto také je, že celkovou sestavu si můžeme poskládat postupně, po částech. Pokud se zařizují mladí lidé, mohou se postupně rozhodovat, co na start do života potřebují.