Sklo dává dveřím nový rozměr

Bezpečná domácnost pro všechny členy rodiny nebo raději designové řešení prostoru plné světla? Pokud váháte mezi těmito možnostmi a zvažujete, co upřednostnit, věřte, že můžete mít obojí.

Interiér získá díky sklu nový rozměr. Výrobci dveří a zárubní, přináší několik tipů, jak nezanedbat bezpečnost v domácnosti a zároveň využít i moderní interiérové ​​trendy.

Sklo snese i „italskou domácnost“

Omezovat se ve výběru kvůli ochraně nejmenších a nejmilejších členů rodiny není už vůbec nutné, protože designéři myslí tak na estetickou stránku, jakož i praktické používání věcí a bezpečnost. Kombinace skla s jinými materiály – řekněme s dřevem, jeho imitacemi nebo lakovanými povrchy, interiér vždy oživí, přičemž sklo mělo vydržet nejen běžnou manipulaci, ale i temperamentnější zabouchnutí, pokud máte „italskou domácnost“.

Existují modely dveří, ve kterých je již standardně použito bezpečnostní, 8-milimetrové sklo. To se jen tak nevysype, pokud se dveřmi bouchne trochu razantněji. Sklo je totiž do dveří přímo vsazeno a tvoří součást konstrukce, proto je zde požadavek na pevnost skla ještě o něco vyšší.

Bezpečná krása

Bezpečnostní sklo lze vsadit i do různých modelů dveří s prosklením, kde se v základní variantě nabízí standardní sklo. Použije se potom tvrzené bezpečnostní 4-milimetrové sklo, které dokáže čelit i prudšímu zacházení našich ratolestí, aniž při dobrodružnějších hrách utrpěla jejich bezpečnost.

Jistěže ani tvrzené bezpečnostní sklo není zcela nerozbitné. Jeho bezpečnost však spočívá v tom, že pokud dojde ke skutečně nadměrnému zatížení a překročí se mez pevnosti, sklo se rozsype na malé, drobné a především neostré úlomky.

Světlo = sklo = prostor

Pokud dbáte na bezpečný, ale také vkusný domov, není nabídka interiérových dveří s prosklením výrazně limitována. Zvolit si můžete jednak z mnoha modelů, barev či dekorů, jednak i druhů skla od čirého po jemně zabarvené s bronzovým či s šedým nádechem, až po vzorované či diskrétní neprůhledné prosklení.

Se sklem se dá v interiéru doslova čarovat – vpustí do místnosti více světla, čímž ji opticky zvětší. Nebo se dveřmi s prosklením dají pokoje jednoduše propojit a vizuálně prostor rozšířit, či naopak, s použitím neprůhledného skla zas elegantně oddělit. Jedním z řešení, může být třeba použití světlíků v předsíni, čímž se vchodová část domu nebo bytu dokonale prosvětlí.