Prostírání na stůl

V ideálním případě by měly být podložky dostatečně široké a široké, aby se na ně vešly věci na stůl jedné osoby. Talíř, vidličku, lžíci, misku a sklenici. Měli byste se ujistit, že velikost podložky umožňuje další prostor na stole, aby se na ni vešly i další věci.

Mám použít kulaté nebo obdélníkové prostírání?

Obecně platí, že prostírání jsou obdélníkových tvarů, které se dobře hodí na čtvercové nebo obdélníkové stoly. To však neplatí pro kulaté nebo podlouhlé stoly. Obdélníkové prostírání může na kulatých stolech způsobit objemné a nevzhledné překrývání.

Mělo by prostírání ladit s ubrusem?

Ubrusy a prostírání se tradičně nepoužívají společně, ale pravidla etikety nevyžadují, aby se používaly odděleně. Prostírání jsou obvykle určena pro každodenní použití, zatímco ubrusy se používají ve formálnějším prostředí.

Jaké prostírání se snadno čistí?

Mám ráda prostírání vyrobené z typu tkaného vinylu, které se tak snadno čistí. Stejně jako ratanové a hyacintové prostírání. Ty jsou také tkané, takže dodávají stolu příjemnou texturu, ale díky jedinečnému materiálu se ještě snadněji čistí a jsou odolnější.

Vyšly podložky z módy?

Stejně jako formální jídelny a jemný porcelán, i prostírání většinou vyšlo z módy ve prospěch minimalističtějšího, neformálního stolování. To dává smysl. Koneckonců, jsou to jen další věci, které je třeba uložit, prostřít, umýt a pak zase uklidit.

Měli byste na dřevěný stůl použít podložky?

Při každodenním používání dřevěného nábytku se obvykle nevyhnete škrábancům, promáčklinám a dalším otiskům. Obzvláště pravděpodobné je to při zábavě, například během svátků. Ubrusy, prostírání, běhouny na stůl, chňapky a podložky mohou pomoci chránit Vaše dřevo.

Vyšly ubrusy z módy 2022?

Večeře přichází a lidé chtějí, aby se jejich hosté cítili výjimečně. V roce 2022 bude trend úpravy stolů i nadále skutečně převládat, krásné lněné ubrusy a prostírání, výrazné středové dekorace a stylové servírovací nádobí pozvednou zážitek z domácího stolování.