Prosklená vitrína oživí místnost

Prosklená vitrína vystavující na odiv sbírku skla nebo různé artefakty může být oživením obývacího pokoje.

Také si z dětství pamatujete obývák s prosklenými skříněmi, za kterými se časem nakupily soupravy broušeného skla, sváteční porcelán, polévkové mísy po babičce a pár rodinných portrétů? Mělo to svou poetiku.

I dnes mnozí touží po podobném nábytkovém solitéru ve vlastním bytě, aby měli na očích něco pěkné a zároveň se tím pochlubili i svým návštěvám. Než si vitrínu pořídíte, zvažte, zda ji opravdu využijete a jaká se hodí k vašemu stylu a prostoru.

Nekupujte cokoli jen proto, že to právě spadá do kategorie vitrín. Respektujte i prostor a nestavte do něj vitrínu, která bude buď směšné malá, nebo naopak obrovská. Ve větší místnosti si klidně můžete dovolit velkou vitrínu se všemi stěnami ze skla situovanou do prostoru.

Zároveň poslouží jako originální předěl. V menších obývácích sáhněte spíše po rohové variantě nebo takové, kterou lze zkombinovat s ostatním nábytkem. Může být také součástí kompaktní nábytkové stěny. Kdysi byla konstrukce vitrín výhradně ze dřeva.

Ačkoli tento varianta přetrvává dodnes, dřevo nahrazuje kov, plast či ratan. Ostatní části jsou z čirého tvrzeného skla, některé modely jsou celé skleněné. Pro lepší viditelnost nebo zvýraznění oblíbených předmětů může být ve vitríně integrované bodové nebo pásové LED osvícení.