Posuvné dveře nám zajistí místo

Výhody, které charakterizují posuvné dveře, je hned několik. Posuvné dveře se uplatní všude tam, kde nelze použít dveře klasické. My se nyní zaměříme na posuvné dveře pro vestavěné skříně. Posuvné dveře zabírají sice o pár centimetrů větší část vestavěné skříně jako běžné dveře, ale nepotřebují prostor před skříní jako dveře křídlové.

Rámy pro posuvné dveře

Rámy posuvných dveří nejsou jen estetickým prvkem pro vestavěné skříně. Platí však, že tvar a barva dotvářejí vzhled skříně. Ocelové rámy posuvných dveří jsou ve srovnání s hliníkovými levnější, ale ne nejkvalitnější.Hliníkové rámy pro posuvné dveře působí luxusnějším dojmem než ocelové a několik výrobců na ně poskytuje prodlouženou záruku. Hliníkové jsou lehčí a povrchově stálejší než ocelové.

Kování pro posuvné dveře

Zárukou spokojenosti využívání posuvných dveří je výběr kvalitního kování. Kvalitní kování pro posuvné dveře zaručí dlouhou životnost, bezchybnou funkčnost a v neposlední řadě tichý chod. Kování by mělo být tou poslední částí posuvných dveří, na kterém byste měli šetřit.

Šířka posuvných dveří

Šířka posuvných dveří pro vestavěné skříně je závislá na rozložení vnitřní části. Příliš široké posuvné dveře se díky velké výplni stávají příliš těžkými a jejich ložiska jsou nadmíru namáhaná a snižuje se jejich životnost. Příliš úzké dveře zase zhoršují přístup k úložnému prostoru.

Výplň pro posuvné dveře

Nejběžnější výplní pro vestavěné skříně je dřevotříska o tloušťce 10mm. Stále, více populárnější se stávají posuvné dveře, jejichž výplň tvoří zrcadlo nebo materiály s vysokým leskem. Nakolik jsou posuvné dveře jedinou viditelnou částí vestavěné skříně, tak je třeba výběru materiálu věnovat dostatečnou pozornost. Správným výběrem můžeme získat nejen dokonalý úložný prostor, ale i estetický interiérový doplněk.

Posuvné dveře s automatickým dotahováním

Tlumící systém s automatickým dotahováním pro vestavěné skříně a jejich posuvné dveře je novinkou v nabídce vestavěných skříní. Dveře vybavené tlumícím mechanismem se pomocí tlumiče automaticky dotahují a následně fixují na určené pozici.