Pořádek a přehled v koupelně

Máte v koupelně desítky krémů, lahviček a mastiček? Pokud z nich nepoužíváte alespoň polovinu, je na čase udělat velkou generálku.

Udržet v domácnosti řád je často složité. Dvojnásob to platí pro koupelny, kde se zvykneme nejen umývat, ale i líčit, česat si vlasy a praktikovat různé jiné zkrášlovací procedury. A ty vyžadují hodně přípravků a pomůcek. Ale skutečně až tolik?

V první řadě musíte kriticky zhodnotit, které z množství krémů, sér, gelů a dalších se roky kupících se lahviček a kelímků reálné využíváte, které byly nakoupeny omylem. Pokud jste po něčem nesáhli měsíc, je více než pravděpodobné, že vám to chybět nebude. Veškerou nepotřebnou kosmetiku proto vyhoďte.

Přehled nad zlato

Jednotlivé věci si uložte v koupelně podle toho, jak často je používáte. K tomu, co potřebujete denně, byste měli mít snadný přístup. Naopak, věci, po kterých saháte nepravidelně, klidně odložte do spodnější zásuvky. Díky takovému třídění budete mít ve své kosmetice nejen lepší přehled, ale v koupelně i viditelně větší řád.

Velmi praktické jsou v koupelně nástěnné police nebo skříňky pod umyvadlem. Ukryjí méně používané předměty a zabrání tak tomu, aby se na nich usazoval prach, případně vodní kámen, pokud jsou blízko vody.

Pokud na poličky prostor nemáte, dobře poslouží i závěsné organizéry. Skvělým pomocníkem do zásuvek jsou zase zásuvkové organizéry, díky kterým jednotlivé předměty snadno rozdělíte. Tak, vzhůru do úklidu!