Pokládka podlah s rigidním jádrem

Rozebíráme druhy podlah s tuhým jádrem, abychom Vám pomohli vybrat tu správnou pro Váš životní styl.

Cítíte se zahlceni a nevíte, kde začít s výběrem správné podlahy pro Váš prostor a životní styl? Pokračujte v rolování a dozvíte se, jaké jsou základy našich podlahových konstrukcí s rigidním jádrem a jakou míru klidu nabízejí jejich výhody.

Před nákupem

Znáte možnosti instalace.

Všechny naše hybridní podlahové krytiny s tuhým jádrem mají konstrukci „plovoucí podlahy“, což znamená, že místo lepení nebo přibíjení desek je k sobě přichytíte – ze strany na stranu a z konce na konec – a vytvoříte povrch, který se „vznáší“ nad podkladem.

Za určitých okolností můžete Vy nebo Váš instalatér upřednostnit použití celoplošného lepidla, ale není to nutné. Některé návody k odběru mohou také doporučovat lepidlo, pokud hrozí roztažnost v důsledku vysokého vystavení slunečnímu záření.

Zvažte případné problémy s instalací.

Pokud máte méně než dokonalý podklad, je dobré zvážit výrobky s pevným jádrem. Silná a robustní prkna se dodávají s připojeným korkovým podkladem, takže jsou dokonale vhodná pro instalaci na drobné nerovnosti podkladu. Podlahy s tuhým jádrem lze také instalovat na velké plochy bez přechodových lišt.

Vytvořte si přesný rozpočet.

Při sestavování rozpočtu projektu nezapomeňte počítat s náklady na odstranění a likvidaci staré podlahy, opravu podkladu, další nářadí a materiál, a dokonce i s náklady na stěhování nábytku.

Rozhodněte se, zda se rozhodnete pro kutily, nebo pro profesionála.

Pokud jste pokročilý kutil nebo jste již dříve prováděli instalaci vodotěsné podlahy, můžete se rozhodnout, že se projektu ujmete sami – zejména pokud se jedná o menší podlahu, například v koupelně nebo prádelně (a není zapotřebí lepidlo). Větší projekty nebo instalace s lepením mohou vyžadovat pomoc profesionála.

Je důležité si uvědomit, že bez ohledu na úroveň Vašich zkušeností mohou nastat problémy. Pokud chcete mít jistotu, že je Vaše podlaha nainstalována správně, doporučujeme najmout si profesionálního podlaháře.

Najímáte si profesionála? Najděte toho nejlepšího pro danou práci.

Požádejte svého prodejce, aby Vás spojil s místním certifikovaným instalatérem podlahových krytin. Tito dodavatelé jsou vyškoleni výhradně pro instalaci podlah s pevným jádrem, takže si můžete být jisti, že Vaše nová podlaha bude nejen skvěle vypadat, ale bude také správně nainstalována se zaručeným výsledkem.

Příprava

Přečtěte si pokyny k instalaci.

Pečlivě si přečtěte návod k použití konkrétní podlahy, kterou instalujete. Udělejte to s dostatečným předstihem (ještě před nákupem!). V návodu jsou popsány jednotlivé kroky a způsob přípravy. Dozvíte se také o specifických scénářích, které mohou vyžadovat poněkud odlišné materiály nebo další kroky k zajištění zcela vodotěsné pokládky podlahy.

Připravte místnost.

Vykliďte nábytek. V případě potřeby odstraňte a zlikvidujte starou podlahu. Opatrně odstraňte veškeré podklady stěn, truhlářské výrobky nebo obložení, které chcete znovu použít.

Připravte podklad.

Ujistěte se, že je podlaha, na kterou pokládáte, suchá, čistá a rovná. Pokud jsou nutné opravy, proveďte je před zahájením pokládky.

Shromážděte další materiály a nástroje.

Váš seznam může zahrnovat sladěné lišty a lišty, ochranné brýle, příklepový blok, táhlo, kladivo, pilu, tmel (pro instalace s vysokou vlhkostí) a další nářadí. Konkrétní informace naleznete v návodu k instalaci.

V případě potřeby podlahu aklimatizujte podle pokynů.

Většina instalací s pevným jádrem nevyžaduje aklimatizaci. Přečtěte si pokyny k instalaci, protože za určitých okolností, například při skladování podlahy v extrémních teplotách, může být krátká aklimatizace nutná. Tento krok dává podlaze čas, aby se přizpůsobila prostředí v místnosti, kde bude instalována.

Během instalace

V závislosti na typu podlahy s pevným jádrem, kterou jste si vybrali, se pokyny k pokládce liší. Přečtěte si každý krok těch, které jsou dodávány s Vaším výrobkem.

Zahrnují zvláštní úvahy, které nemusí být zřejmé, s výjimkou zkušeného odborníka, včetně: požadavků na podklad, přípravy lišt, stanovení výchozího bodu a pokynů a materiálů pro kompletní instalaci v koupelně.

Pokud budete mít Vy nebo Váš profesionální instalatér před instalací nebo v jejím průběhu dotazy, obraťte se na náš zákaznický servis.