Koupelna je místem hygieny a relaxu

Koupelna je v bytě zvláštním místem. Její účelné uspořádání, stylové a barevné sladění, jakož i to, v jakém stavu se udržuje, nezřídka vypovídá o tom, jaký vztah mají domácí k pořádku.

Vybavení koupelen a nároky na něj se mění a vyvíjejí. Dnešní nabídka koupelnového vybavení, doplňků a sanity je přitom tak bohatá, že koupelnu si lze poskládat dle vlastní fantazie a prostorových možností. Při mytí, hygieně a očistě strávíme v koupelně nezanedbatelnou část života. Vše v této místnosti by proto mělo sloužit tomu, aby tu věci byly po ruce, zařízení spolehlivě fungovaly a doplňky nám pomáhali mít pořádek i v drobnostech.

Vana v koupelně je klasika, jaká nikdy neztratí své kouzlo. A ten, kdo ztratí hlavu a okouzleni módou se vany zbaví, aby ji nahradil sprchovým koutem, pak často chybuje. Jako třeba já. Neboť akrylátové vaničky ve sprchových koutech prostě praskají, pokud na čemsi tvrdém neleží. Třikrát mě už obchodníci a montážníci přesvědčovali, že vanička vydrží, a třikrát jsem už zjistil, že to není pravda. Akrylát sice ve výrobě ledasčím zpevňují, no beztak nevydrží.

Zkuste přitom najít řemeslníka, který vám sprchový kout smontuje a neštítí se ani zednických prací, aby vanička seděla na pevném lůžku. Sprchový kout jdu teď měnit již počtvrté. Vany vás přesvědčí, že zůstat při klasice se vyplatí.

V koupelně musí být pořádek, proto výrobci i při doplňcích myslí na každý detail. Od zrcadel libovolných tvarů, přes nádobky a držáky na hygienické a kosmetické náčiní, poličky a ramínka řekněme na bambusové ručníky, až po skříňky na tisíc maličkostí, které v koupelně je na zvyku mít, nebo koše na prádlo a oblečení, co je třeba vyprat.

Hektické životní tempo je nejednou velmi únavné. Příjemné koupelnové zátiší s pohodlnou vanou může proto být místem relaxu, které uvolní tělo i duši. No a každý, kdo už také poznal účinky masážního křesla, ten ani na tuto formu relaxu nedá dopustit.

Moderní křesla dokážou díky zabudovaným válečkům skvěle uvolnit napětí a ztuhlost zad, jakož i hýžďových, stehenních a lýtkových svalů, ba přizpůsobí se i výšce a postavě člověka. Některé mají také USB port pro připojení MP3 přehrávače a masáž se pak podřídí tempu hudby.

Zkrátka, technika proniká do našich příbytků stále více. Mnohé vymoženosti a šikovné věcičky, co se dosud zvykli používat zejména ve specializovaných studiích či na veřejných místech, se objevují běžně už i v domácnostech. Například i vysoušeče rukou jsou potvrzením toho, že cesta ke komfortu v bydlení je skutečně nekonečná.