Originální interiérové povrchy

Toužíte po originalitě? Nabízejí ji i povrchy nábytkových dvířek, vestavěných skříní, kuchyňských linek či dveří. 

Skutečný 3D efekt

Skutečný 3D povrchový efekt nabízí technologie vakuového lisování, při níž se do klasické MDF desky vyfrézuje požadovaný obrys nebo tvar. Následně se na ni aplikuje nábytková fólie z řady Renolit v požadované barvě či dekoru. Přesné a složitější tvary, jako jsou písmena a číslice, se nejdříve vypálí laserem a připevní se na podklad, který se přilepí na MDF desku.

Iluze 3D efektu

Líbí se vám 3D efekt, ale zároveň toužíte po snadné údržbě hladké rovné plochy? Toto nabízí vysokotlaký laminát Duropal. Jeho dekor připomíná jemnou vlnu a díky lomu světla získává výrazný 3D efekt s optickou hloubkou několika centimetrů. Tato novinka je ideální jako výplň posuvných dveří, získala na mezinárodním veletrhu Interzum ocenění za mimořádné inovace v oblasti designu a inteligentních materiálů.

Opravitelný lesk

Líbí se vám vysokolesklé povrchy nábytkových dvířek, ale obáváte se případných škrábanců? S akrylátovým povrchem T.acrylic, drobnou opravu zvládnete i sami. Jelikož je tloušťka povrchu až 1,4 mm, při broušení se nedostanete na základní materiál. Podle návodu nanesete speciální pastu a přeleštíte. Tyto akryláty jsou navíc zdravotně nezávadné a netoxické, běžně se používají ve zdravotnictví a potravinářství. Jistě potěší i odolnost proti teplu, vlhku a slunečnímu záření. Z tohoto materiálu je dokonce možné vyrobit i pohledovou imitaci hliníku či klasického zrcadla.

Kamenná dýha

Pokud si ceníte pravost přírodních materiálů, vězte, že dnes se na nábytkových elementech vyskytuje i skutečný kámen. Tenká kamenná dýha vzniká štípáním velkoformátových desek břidlice a křemene na tloušťku 1 – 2,5 mm. Na nábytku vyniknou jako zajímavý akcent.

Grafosklo na skříňkách, zástěně i stěně

Použít jeden motiv, který prochází ze stěny na nábytkový povrch a naopak umožňuje grafosklo. Vybírat můžete z bohaté databáze dekorů výrobce. Pokud si potrpíte na originály, zvolit si můžete i vlastní fotku. Podmínka je její kvalita a konkrétní grafické parametry. Samotný motiv je následně zataven mezi bezpečnostní skla, a proto jej nelze seškrábat či jinak poškodit.

Imitátor Sibu

Více než 300 dekorů nabízí takzvané Sibu povrchy, které mohou být hladké i strukturované. Věrně imitují například kůži či kov, ale nezklame ani jako plastické ornamenty. Ve skutečnosti jde o dekorativní fólie s tloušťkou 1 až 1,5 mm, které se na nábytek či jeho části lepí již ve výrobě. Použít se dají dokonce i na podhledy či celé stěny.

Overface povrchy

Pomocí této revoluční technologie dokáže výrobce do povrchu foliovaných nábytkových dvířek, vestavěných skříní nebo dekorativních panelů aplikovat prakticky jakýkoli grafický motiv. Některé firmy dokonce nabízejí možnost použít kvalitní vlastní fotografii. Předností je fotorealistická kvalita obrazu a odolnost, kterou zvyšují ochranné vrstvy včetně ochrany proti slunečnímu záření. Nábytek s povrchem Overface tak lze umístit i na dvířka koupelnového nebo kuchyňského nábytku.

Dveře, které zmizí ve stěně

Slyšeli jste už o dveřích s povrchem z impregnovaného papíru? Tato novinka umožní namalovat či vytapetovat je stejně, jako jsou například okolní stěny. Nevyžadují ani speciální malířskou barvu, použijete stejnou jako na stěnu. Nejde přitom o papírové dveře, vnitřní konstrukce je v kvalitním provedení. Doporučuje se zkombinovat je se skrytou zárubní, jejíž okraj je v rovině stěny.