Obývací stěnu je zapotřebí vybrat

Vybíráte si vhodnou stěnu do vašeho obývacího pokoje? Chcete do své nové pracovny zcela novou knihovnu, kam by se vám vešly všechny knihy, které doma už nemáte kam dávat?

Hledáte zároveň vhodné úložné prostory do jídelny, ale přitom kladete důraz i na zachování jednotného stylu místnosti? Navštivte nejbližší obchodní dům, kde na vás čeká široký výběr variabilních obývacích stěn, které si můžete naplánovat a sestavit s přesností na centimetr.

Obývací stěna s televizorem je na očích

Na žádnou ze stěn obývacího pokoje se upírá taková pozornost, jako právě na tu, kam zavěsíte nebo postavíte televizní přijímač. Televizor je jako obraz, proto by vaše obývací stěna kolem něj měla mít spíše čisté linie a jednoduché barvy.

Ukázkovým příkladem je obývací stěna, která vyniká kontrastním a elegantním ztvárněním v bílo-černé barvě, ale zároveň neruší zážitek ze sledování televizních pořadů. Velkou výhodou umístění přijímače přímo do obývací stěny je možnost „schovat“ všechny neestetické kabely za elegantně zakomponovanou spodní skříňku.

Moderní podstavec obývací stěny poskytuje dostatek odkládacího prostoru po stranách a navíc má také otevřené police, kam si můžete položit řekněme vaši oblíbenou vázu nebo jinou dekoraci.

Odborníci poradí nejlépe

Nechte si bezplatně poradit, jak si zařídit a zvolit obývací stěnu, přímo v obchodních domech, kde jsou na to vyškolení odborníci. Ti vám ochotně pomohou vybrat si tu pravou obývací stěnu. Spolu s nimi si naplánujete sestavu do obývacího pokoje, pracovny či jídelny na centimetr přesně, a zcela individuálně podle vaších potřeb.

Při zvažování, jaký typ a velikost obývací stěny si zvolit, se doporučuje vycházet z dispozičního řešení příbytku. Pokud bydlíte v panelovém domě nebo bytě s běžnými prostorovými možnostmi, měli byste si vybrat spíše lehkou, provzdušněnou stěnu, ideálně ve světlejších barvách.

Rovněž se raději vyhněte optickému zmenšení místnosti. S tím vám pomohou jednotlivé kusy obývací stěny, které se dají při zařizování vhodně variovat. Naopak do obýváku s většími rozměry se hodí zejména kompaktní stěna, kterou můžete případně doplnit ještě o volně stojící solitéry.