Stole musí ladit se sedačkou

Jaká sedačka, takový stolek. Každému vyhovuje něco jiného.

Poradíme vám, jak vybrat správný stolek k sedačce:

Klasická sedačka, výraznější stolek

Pokud vám sedí spíše sedačka běžného tvaru a neutrální barevnosti, důraz dejte právě na jejího společníka. Konferenční stolek by měl upoutat pozornost buď zajímavým designem, materiálovým provedením nebo barevností. Současné trendy přejí kromě výrazného solitéra i dvojici, či celé skupince stolků se vzájemným vztahem. Buď modulově do sebe zapadají, nebo se efektně kompozičně doplňují. Výhoda je, že nabízejí více možností rozestavení.

 U sebe

Některé sedací sestavy větších rozměrů zvyšují komfort uživatelům integrováním malých doplňkových stolků a odkládacího prostoru. Podporují tak přirozenou ergonomii, kdy se při pohodlném sezení nemusíte natahovat s pohárem na konferenční stolek. Stejnou funkci splní i samostatné příruční stolky, které se dají podle potřeby zasunout blíže k sedačce. Subtilnější modely usnadní přesun, stahovatelné zas ušetří místo v době, kdy je nepotřebujete.

Nápadná sedačka, nevtíravý stolek

Sezení by mělo v obýváku plnit uvítací funkci a nabádat hosty k tomu, aby si sedli. Proto ve společenštější orientované domácnosti je na místě zvýraznit toto místo výběrem poutavé sedačky. Někdy postačí výraznější barva, pestrý vzor, ​​či atypický tvar. Když chcete vsadit na jistotu, upřednostněte finančně náročnější designovou značku. Aby sedačka lépe vynikla, konferenční stolek by měl být nenápadný a co nejméně členitý. Tomuto požadavku vyhoví celoprosklené modely, nebo jednobarevné kousky čistých linií.