Ložnice slouží k odpočinku

V ložnici ráno vstáváme, ložnici patří první náš pohled. Ložnice by měla být výsostně soukromým a relaxačním místem, kde bychom se měli cítit co nejpohodlněji. Nejbližší je nám příroda, o to více, že doba, ve které žijeme, je přetechnizovaná a my bychom si měli jít do ložnice odpočinout. Vsaďme proto na přírodní materiály, barvy, odstíny.

Barvy velmi ovlivňují naši psychiku, to je známé. Pro ložnice je doporučována zejména barva letní oblohy, čili bleděmodrá, dále jemné odstíny zelené, zda šeříkové nebo i šedé či hnědošedá. Základem by mělo být chladné ladění tónů, což podporuje relaxaci.

Velmi trendovým směrem poslední doby je skandinávský styl. K vytvoření klidné relaxační, severské atmosféry se výborně hodí přírodní materiály jako dřevo, kvalitní textilie jako bavlna, len, hedvábí, kožešina či kůže.

Třeba je myslet na situování ložnice v rámci domu. Postel je dominantou ložnice a to nejen designem, ale především funkcí. Při výběru postele by nás měla zajímat pevnost, je třeba zohlednit výšku člověka – na to jsou studia ložnicového nábytku. Samostatnou kapitolou je vhodný rošt a matraci, tyto dva elementy nejvíce funkčně souvisí s kvalitou našeho spánku.

Z přírodních materiálů je nejpoužívanější dřevo. V našich podmínkách je dlouhodobě nejoblíbenější dubové a bukové. Velmi dobře se kombinuje s výše zmíněnými barvami a materiály.