Krbová kamna se hodí do interiéru

Mnozí z nás se domnívají, že do interiéru se hodí jen krb ve formě krbové vložky s příslušnou obezdívkou. Vedle nich však existuje hned několik jiných, podobných topných zařízení. Jsou jimi i volně stojící krbová kamna. Ty, se hodí zejména tam, kde není možné postavit vestavěný krb nebo kachlová kamna.

Pokud již máte obývaný interiér, nemusíte si lámat hlavu se složitými montážními pracemi, které by vás jen zatížily. Krbová kamna přitom můžete využívat i jako hlavní topidlo, pokud to dovolí interiér a dispozice prostoru. Jejich design je navíc takový atraktivní, že vytvoří opravdu luxusní dominantu i vašeho obývacího pokoje či haly.

Kachlová kamna na míru

Určitě máte v paměti kamna, která měla v kuchyni například vaše babička nebo jste je viděli kdesi na chatě. Podobným principem spalování, ale dnes už s jakýmkoliv designem jsou dnes kachlová kamna skutečně oblíbenou formou vytápění i v moderních domácnostech.

Stavějí se na míru každého interiéru, přičemž se přihlíží zejména velikost prostoru, jaký má pec plnohodnotně vytopit, a tomu se přizpůsobí její výkon. Účinnost spalování v takové peci se blíží k 90 procentům, ba někdy je to i více. Její teplo je podobné teplu ze slunečních paprsků, protože se šíří sáláním jako infračervené záření. To navíc působí blahodárně na naše zdraví.

Spojení krbu a klasické pece

Pokud jste příznivci jednoduchých, moderních a nadčasových interiérů, určitě se vám bude líbit design moderních sálavých krbů. Jsou jakýmsi spojením krbu a klasické pece na topení v atraktivním hávu.

Krbová vložka je v tomto případě obestavěná sálavými materiály s dodatečnou akumulační masou uvnitř krbu. Do této akumulační masy se ukládá teplo ze spalin a to se vzápětí přenáší na plášť krbu a dále do prostoru. Takové krby se vyznačují nesrovnatelně vyšší setrvačností tepla oproti například teplovzdušným krbem. Pracují také s vyšší účinností, takže ušetříte na spotřebovaném palivu.

Stavba krbu, pece či instalace krbových kamen určitě i k vám přinese zdroj pověstného tepla domova. Svěřte ji do rukou odborníkům, kteří pro podmínky vašeho bydlení navrhnou a nainstalují vhodná krbová kamna či kachlová kamna.