Klíčové trendy v podlahových krytinách pro rok 2023

Báječné trendy podlahových krytin z roku 2023

Pokud se chystáte stavět, rekonstruovat nebo aktualizovat stávající podlahu, tyto trendy podlahových krytin pro rok 2023 Vám zajistí náskok před ostatními.

Vyberte si vzor

V moderním interiéru se špičkovým vzhledem dodají opakující se vzory herringbone parket a chevronových dřevěných podlah skutečnou vizuální zajímavost. Prkna ve tvaru chevronu, instalovaná v jednotném cik-cak vzoru, se setkávají v dokonalých šípovitých bodech, zatímco prkna ve tvaru rybí kosti působí více rozkročeně.

Oba vzory vytvářejí čistý, sofistikovaný estetický dojem a mohou místnost okamžitě zútulnit. Parketové vzorované podlahy, které jsou k dispozici např. v provedení Designtex Timber Classic pozvednou Váš domov od základů.

Přirozená barva

Loučíme se se severskými odstíny šedé a je čas přijmout kouzlo přírodních odstínů dřeva, kde hlavní roli hrají světlejší hnědé, medově béžové a krémově neutrální barvy. Bez ohledu na typ dřevěné podlahy dodají tyto přírodní barvy jemné teplo každé místnosti v domě.

Maniaci na styl, kteří hledají něco dramatičtějšího, mohou zvážit také kouřové tóny podlahy. Tmavší dřevo působí odvážně a přináší leštěnou eleganci do formálního i neformálního prostředí.

Texturované povrchy

Pokud pomineme výběr barev, je textura dřevěných podlah místem, kde může design skutečně zazářit, s fyzickým pocitem drátěných podlah a strukturovaným sukovitým zrnem, které obnovuje vzhled a patinu starých prken.

Ať už jde o doplnění konkrétního interiéru chalupy nebo statku, nebo o vyvážení moderního vzhledu rustikálním kontrastem, texturovaná podlaha dodává obrovský přirozený půvab.

Na velikosti záleží

Dobrá zpráva, extra široká a dlouhá podlahová prkna se v roce 2023 nikam nechystají. Široká prkna, která se dokonale přizpůsobí jakémukoli stylu interiéru, od elegantně hladkého až po autenticky zachráněný vzhled, nabízejí čistý, vyvážený vzhled a zdůrazňují přirozenou strukturu a vzhled dřeva.

Udržitelné volby

Vzhledem k tomu, že se stále více snažíme snižovat naši uhlíkovou stopu, vyvstávají otázky týkající se způsobu výroby našich podlahových krytin a použitých materiálů. Naštěstí existuje řada dodavatelů, kteří usilovně pracují na vývoji zdravějších a ekologicky šetrnějších výrobků.

Vedle recyklovaných dřevěných podlah se vyrábí také dřevěné podlahy z masivního dřeva s dýhou a v mnoha případech s jádrem z recyklované překližky, takže tradičně vypadající dřevěné podlahy vyžadují podstatně méně skutečného tvrdého dřeva.

Chcete-li získat další tipy na design, kontaktujte nás a vydejte se na cestu za designem ještě dnes!