I starší koupelna může být pěkná

Máte pocit, že vaše koupelna ani zdaleka nevypadá útulně, úhledně a reprezentativně? Nezoufejte, vždy se dá najít něco, co je možné ještě vylepšit.

Zašlé obkladačky

I ty nejkrásnější obklady vypadají po čase zašlé a bez lesku. Existují různé prostředky na rozpouštění vodního kamene a fleků od mýdla a špíny. K dosažení perfektního výsledku však třeba věnovat nějaký čas únavného drhnutí a leštění. Jednodušší způsob je použít parní čistič. Všechny nečistoty se pod vlivem horké páry rozpustí a gumovou stěrkou, která tvoří jeho násadku, vše beze zbytku setřete. Výsledkem několikaminutové práce jsou krásné, čisté a lesklé obkládačky, které vypadají jako nové.

NOVÝ ZÁVĚS NEBO ZÁSTĚNA

Dobrý dojem z koupelny lze kazí starý sprchový závěs. Zkuste pro změnu namísto obyčejného bílého či průsvitného závěsu něco zajímavější. V nabídce jsou i barevné a vzorované sprchové závěsy, které vnesou do koupelny svěžest a hravost. Seriózněji bude působit posuvná nebo skládací sprchová zástěna, kterou si můžete nechat namontovat k vaně. Pokud si dokoupíte a namontujete na zeď držák na ruční sprchu, získáte plnohodnotný a komfortní sprchový kout.

ŠPINAVÉ A PLESNIVÉ SPÁRY

Výrazným estetickým i hygienickým nedostatkem staršího obkladu bývají i zašedlé, případně i plesnivějící spáry mezi obkladačkami. Na jejich čištění nepoužívejte běžné čisticí prostředky na bázi chlóru. Ty sice plíseň na čas zničí, ale působí i na zvýšenou hydrofobnost spárovacího materiálu, což může vést k jeho postupnému rozrušování a vypadávání. Raději použijte speciální čisticí a dezinfekční prostředky s fungicidními účinky. Pokud jde o jednotnou barvu, namísto namáhavého čištění špachtlí nebo nožem přetřete spáry voděodolnou, ale paropropustnou barvou.

VÍCE SVĚTLA

Svítidlo nemusí být namontovány pouze tam, kde trčí dráty ze zdi. Kromě centrálního osvětlení je vhodné umístit světlá u zrcadla tak, aby odraz vaší tváře nerušili stíny. Zda se rozhodnete pro více bodových LED svítidel zapuštěných do zdi nebo do nábytku, nebo pro atraktivní designové svítidlo, je jen na vás.