Kam v obývacím pokoji s drobnostmi

Řeč bude nejen o tom, kam s drobnostmi v obývacím pokoji, ale také o tvůrčím ukládání samotných úložných prvků na zeď či do prostoru.

Současný moderní interiér je charakteristický vzdušností a světlostí. I proto se z obýváků vytratily mohutné nábytkové stěny.

Úložné prostory se přesouvají spíše do vestavěných skříní na chodbě, v ložnici nebo do samostatných šatníků. Tento trend prospívá především stísněným obývacím pokojům, které opticky zvětšily. Obývací stěny suplují subtilnější policové a skříňkové sestavy. I při nich třeba dávat pozor, aby prostor příliš nezaplnili.

Obývací stěny minulostí

Dejte tedy sbohem formálním statickým a naškrobeným obývacím pokojům. Dnes jsou v popředí hravé originální policové kompozice, které někdy vytvářejí dojem zdánlivého nepořádku. Ten má však svoji myšlenku, a vždy promyšlený systém a vyváženost.

Výrobci nabízejí široké spektrum stavebnicových nábytkových prvků, které umožňují individuální řešení, možnost poskládat si takovou sestavu, která bude odpovídat přáním a potřebám každé domácnosti. Než si takové prvky vyberete, zvažte, co od sestavy očekáváte, co v ní potřebujete umístit, jaké jsou vaše zvyklosti.

Věci každodenní potřeby patří do míst, kam snadno dosáhnete a naopak. V bytech s vysokými stropy můžete věšet police a skříňky opravdu vysoko, proto se vybavte i skládacími schůdky. Nikdy se nesnažte dát na police více, než uvádí výrobce. Navíc přeplněné nepůsobí příliš esteticky.

Ve znamení vzdušnosti

Díky různorodosti úložných prvků z nich lze poskládat sestavy přesně na míru vkusu a podle požadavků na jejich funkční náplň. Prvky mají jednoduché linie, které působí vzdušně a prostor zbytečně nezatěžují. Převládají geometrické a spíše hranaté tvary.

Opticky pomáhají zvětšit a odlehčit prostor i světlejší barevné odstíny na lakovaných površích. Velmi dobře působí seskupení několika polic v různých délkách. Trend je jejich nepravidelné rozložení, které dodá místnosti šmrnc a vtip.

Optickému odlehčení výrazně prospívá dynamické komponování otevřených a uzavřených nábytkových prvků, prosklených, lakovaných a matných, ale i různobarevných. Pokud se vám líbí úplně lehoučké interiéry, kde není vidět žádné police a skříňky, můžete je skrýt. Ne však za těžký „Roldor“, ale za působivou látku napnutou pomocí dokonalého magnetického systému od jedné strany po druhou, která imituje stěnu nebo tapetu.

Jsou to takové milé šatičky, které se nehlučně pohybují po neviditelných kolejničkách a zakryjí vše, na co nemáte náladu. Stačí jediný pohyb ruky a neviditelné police odhalí své nitro. Přínos pro optický efekt prostornosti a vzdušnosti je zavěšen úložný nábytek, při kterém se místnost mnohem snadněji udržuje v čistotě a pořádku.