Závěsné křeslo umocní pohodu

V létě snad všichni chceme trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu. Pobyt v zahradě zalité sluncem a plné zeleně je pro mnohé tou ideální představou, jak strávit víkend po pracovním týdnu.

Co však na podzim, když počasí už nepřeje a odpoledne i večery jsou chladnější? Přemístit se můžeme i na balkon nebo krytou terasu, či být v tichém koutku obývacího pokoje. Stačí pouze popustit uzdu fantazii a každé místo se přemění na malý ráj klidu.

Pokud jste u babičky v zahradě měli velkou houpačku, ve které jste se jako děti dokázali ležet, určitě si vzpomínáte na ten příjemný pocit, když jste museli přimhouřit oči, neboť vám slunce svítilo do očí. Mezitím jste se pohupovaly a hltali voňavou třešňovou bublaninu nebo pili lepkavou červenou limonádu přímo z láhve. Podobnou vzpomínku na léto si můžete přičarovat zpět kdykoli, bez ohledu na roční období či počasí. Stačí jediný kus nábytku.

Nevídaný trendem v interiérovém designu jsou závěsné křesla. Hitem je umělý ratan. Snadno se udržuje, odolá vlivům počasí a množství různých výpletů vyhoví vkusu každého. Závěsná křesla, nejsou mnohem větší než klasická, rozhodně však oživí každý interiér. Umělý ratan navíc působí k nerozeznání od přírodního, a tak ladí skutečně téměř s jakýmkoliv designem místnosti. Obloukový výplet a přírodní odstíny potěší nadšence naturálního looku, futuristický, ba až pavučinový výplet tmavohnědé je zase vzorem současného moderního stylu zařizování interiérů. V některých se pohodlně usadí i dva, jiné poskytnou díky umně tvaru vajíčka dokonalé soukromí, a tak se můžete nechat unést myšlenkami i na kraj světa.

O pohodlí se starají měkké polštáře rozmanitých barev, aby křeslo dokonale ladilo se zbytkem pokoje. Jednoduše se udržují, potahy můžete vyměnit a klidně vyprat. Nenáročné je i udržování samotných křesel. Protože jsou vyrobeny z umělého ratanu, jsou odolné vůči vnějším vlivům a stačí je pouze přetřít vlhkým hadříkem.

Tento ratan se zhotovuje z umělých vláken, takže odolává vlivům počasí, UV záření, dešti, sněhu, ba dokonce i mrazu a je tak prakticky nezničitelný. Výhodou umělých vláken oproti přírodnímu materiálu je i to, že neláká škůdce ani parazity.

Závěsné křeslo tedy klidně využijete i po zimní sezóně, když ho můžete pověsit do zahrady či na terasu. Nebo ho můžete mít na balkoně celoročně. Svým vzhledem umělý ratan dokonale kopíruje přírodní, polyetylenová vlákna, jsou také zárukou odolnosti a trvanlivosti. Tato vlákna se při výrobě za vysoké teploty protlačují přes speciální trysky do rozličných tvarů. Pokročilá technologie tak garantuje nejen měkkost a pružnost vláken, ale i jejich stálobarevnost. Díky své pružnosti se přitom vlákna vyplétají do rozmanitých vzorů.

No a co je také důležité, jde o ruční práci, a tak je každý kus nábytku vlastně originál.