Jak zjistit, zda je rohová vana vhodná do vaší koupelny

Myslíte si, že nemáte místo na vanu? Dobře, zamyslete se znovu. Rohovou vanu můžete vtěsnat do docela těsných, nepohodlných prostor.

Rohové vany existují již nějakou dobu, ale nejsou úplně běžné. Vzhledem k tomu, že stále více lidí chce ve svém domě vytvořit koupelnu podobnou lázním, může být rohová vana tou nejlepší volbou, pokud je prostor omezený. Rohová vana je skvělý způsob, jak co nejlépe využít prostor vaší koupelny.

Co je rohová vana

Jak již název napovídá, rohová vana je koupací nádoba, která se hodí do rohů, úhlů nebo neobvykle tvarovaných prostor. Používají se v menších koupelnách nebo tam, kde je podlahová plocha omezená, protože zlepšují proudění a poskytují více prostoru ve středu místnosti.

Přestože využívá jinak nevyužitého prostoru, existují určitá upozornění. Rohové vany mají tendenci potřebovat více vody k naplnění. Pokud tedy žijete v oblasti s přísnými omezeními používání vody, nemusí to být nejlepší volba. Navíc se musíte ujistit, že trámy a podlaha pod vanou udrží její váhu, když je naplněna vodou.

Typy a styly rohových van

Rohové vany přicházejí v nejrůznějších tvarech a velikostech. I když jsou běžně tří nebo pětistranné, najdete je také v obdélníku, oválu, osmičce a dokonce i v kulatém.

Narazíte i na volitelné funkce jako jsou masážní trysky, sedadla (pro jednu, dvě nebo tři osoby), ohřívače, chromoterapii (barevná světla ke změně nálady), Bluetooth ovládání, úložné moduly a police.

Co je třeba zvážit při nákupu rohové vany

Pokud uvažujete o koupi rohové vany, měli byste zvážit tyto věci:

Materiál:

Sklolaminát/akryl je nejběžnějším materiálem pro rohové vany, protože je lehký, má průměrnou cenu a snadno se s ním pracuje.

K dispozici jsou akrylátové rohové vany vyrobené ze skelných vláken, vyztužené pláty akrylu. Dodatečné vyztužení poskytuje větší odolnost. A protože akryl není porézní materiál, zlepšuje celkovou životnost a přitom je stále cenově dostupný.

Pokud si chcete připlatit, vany z litiny (roztavené železo nalévané do formy) nebo kamenné pryskyřice (směs drceného přírodního kamene a pryskyřice) jsou odolné a lépe udržují teplo a udržují vodu ve vaně déle teplejší.

Keramické vany a vany z těžšího kovu (měď, smaltovaná ocel) jsou méně běžné, ale stále populárnější.

Velikost:

Jako u každé vany se před koupí ujistěte, že se do ní pohodlně vejde každý ve vaší domácnosti.

Instalace:

Pokud máte středně pokročilé až pokročilé instalatérské a tesařské dovednosti, je možné nainstalovat rohovou vanu sami. Pokud si nejste jisti nebo jste relativně nováčci v kutilství, zavolejte profesionálního instalatéra, aby to udělal.

Poznámka: Rohové vany, spíše pro vestavěné než volně stojící, vyžadují více práce, aby těsně zapadly na místo než standardní, tradiční vany.

Rozpočet