Dům i byt může být příjemně vytopený

Kdo by nevyměnil stres z účtů za plyn za pohodu při plápolajícím ohni? Stačí si plynový kotel doplnit o interiérový kotel na tuhá paliva, designově přizpůsoben instalaci do obytné místnosti.

Nestálé ceny plynu vedle beztak vysokým nákladům na topení nás během topné sezóny značně znejišťují. Místo toho, abychom si dopřáli komfort a vytopili dům či byt na příjemnou teplotu, ustavičně kroutíme regulátory na radiátorech, a hledáme pocitově i finančně únosnou míru vytopení.

Představte si však místo toho váš dům nebo byt vždy příjemně vytopen, kde pocit pohody a útulnosti umocňuje příjemně sálající teplo a pohled na plamínek plápolající za bezpečnou vrstvou žáruvzdorného skla. Ačkoli se to může jevit jako příliš velký luxus, je to právě naopak. To, co na první pohled vypadá jako krbová vložka či kachlová kamna s okénkem, je ve skutečnosti plnohodnotný kotel, který je možné napojit na centrální vytápění a zároveň využít k ohřevu teplé užitkové vody.

Takový interiérový kotel se dá použít jako samostatný zdroj tepla nebo jako doplněk k již existujícímu plynovému nebo elektrickému kotli. Moderní interiérový kotel na tuhá paliva nyní díky vyspělé technologii umožňuje spalovat kusové dřevo mimořádně efektivní, rovnoměrně a s účinností až 87 procent. Netřeba se přitom obávat ani z nekomfortní potřeby přikládat palivo. Tento úkon stačí udělat zhruba jednou za 12 hodin. Lokální dostupný zdroj paliva zároveň zaručuje jistou dávku nezávislosti od plynu, jehož cena soustavně roste a jeho dodávku mohou ovlivnit různé politické a ekonomické faktory.

Za topnou sezónu přitom kotel dokáže ušetřit až 50 % provozních nákladů. Interiérové ​​kotle se vyrábějí i ve variantě se zadním přikládáním. Kotel je v takovém případě možné obsluhovat i z jiné místnosti, čímž odpadá nutnost manipulovat s palivem a popelem v obytné místnosti. Interiérový kotel na kusové dřevo se dá použít jako samostatný zdroj tepla nebo jako doplněk k již existujícímu plynovému nebo elektrickému kotli.

Za nároky současnosti nezaostává ani designové řešení interiérových kotlů, které jsou v nabídce v rozmanitých verzích a barevných provedeních. Vhodný variant lze nalézt pro klasické, rustikální, ale i moderní interiéry.