Jak natírat dřevěné podlahy

Výměna podlahy může přijít na pořádný balík peněz, tak proč nevnést nový život do vašeho domova pomocí barevného nátěru? Zde je náš průvodce malbou podlah.

Dřevěné podlahy jsou základem mnoha domácností, ale pokud vás omrzel bronzový dubový povrch, proč mu nedodat svěží vzhled několika vrstvami barvy? Malování podlahy je skvělým a levným řešením, jak modernizovat unavený pokoj a s naším praktickým průvodcem ani nebudete muset volat malíře!

Krok 1

Nejprve obruste podlahová prkna, abyste povrch zvýraznili a pomohli nátěru přilnout. Dbejte na to, abyste povrch po broušení důkladně otřeli, abyste odstranili veškeré nečistoty nebo zbytky, které ovlivní povrch laku. Poté nechte zcela vyschnout.

Krok 2

Když je povrch připraven k malování, použijte štětec nebo váleček a natřete tenkou vrstvu rychleschnoucí podlahové barvy. Začněte na druhém konci místnosti a postupujte zpět ke dveřím, abyste s malováním neskončili v rohu.

Krok 3

Před nanesením další vrstvy nechte zaschnout – vhodná časová rezerva je natírat jednu vrstvu ráno a přetírat pozdě odpoledne, nebo nechat přes noc, pokud máte dostatek času. Jen se ujistěte, že mezi nátěry uplyne minimálně 6 hodin.

Pokud se nějaká nečistota usadila, setřete ji hadříkem, aby nezkazila další nátěr.

Krok 4

Je důležité ponechat podlahu, dokud nebude úplně suchá, než přesunete nábytek zpět do místnosti. Když to uděláte, ujistěte se, že nábytek zvednete a netáhnete. V ideálním případě, abyste předešli poškození, nechte barvu několik týdnů vytvrdnout, než nábytek přemístíte zpět.