Dobrá matrace je základ dobrého spánku

Stalo se vám, že jste celý den byli nervózní a ani nevíte z čeho? Někdy to prostě není ten pravý den, ale přemýšleli jste nad tím, že můžete být jen nevyspalý? Nezdá se to až tak vážné, ale ne jen odborníci potvrdí, že spánek je velmi důležitý pro celkovou pohodu člověka. Někteří dokonce říkají, že spánek je nejdůležitější částí našeho života. Nejefektivnější je jít spát před půlnocí. Každá minuta do 24-té hodiny je využita pro spánek lepší, než ty v ranních hodinách. Proto když jdete spát až o 3 ráno, cítíte se druhý den mnohem víc zničení, a to i když spíte do oběda. Pro dospělého člověka obecně platí 8 hodin spánku z toho alespoň 2 před půlnocí, takže nejlíp odpočatě by jste se měli cítit pokud se uložíte do postele o 22:00.

Vědět čas však nestačí

Na nepohodlné posteli nebo pohovce můžete spát i 10 hodin a pocit z dobrého spánku určitě mít nebudete. Celá staletí jsme si mysleli, že víme, proč spíme – abychom si odpočinuli. Odpočinek je samozřejmě součástí spánku, ale není to všechno. Tělo potřebuje načerpat energii, svaly a klouby by měly dostatečně uvolnit, aby se mohli připravit na další náročný den. Mozek pracuje stále a některé nervové buňky pracují dokonce s 5 až 10-krát větší frekvencí než přes den.

Mít dobrou postel je jedna z klíčových věcí

Abyste předešli ranní bolesti krku a zad, měli byste používat kvalitní matrace. Vhodné jsou ty, které se přizpůsobují vašemu tělu a vytvářejí tak dobrou formu. Investice do dobrého matrace se opravdu vyplatí. Oceníte to hned po pár dnech, když zjistíte, že ze spánku jste vytěžili všechno a během dne se cítíte maximálně zrelaxovaní.

Sendvičové matrace

Jedním z mnoha druhů matrací jsou i sendvičové matrace. Jak správně předpokládáte, jejich název je odvozen z konstrukce matrace. Uvnitř se nacházejí samostatné vrstvy uložené na sebe. Každá z nich je něčím specifická a plní svou funkci. Například pevností těchto vrstev lze dosáhnout vámi požadovaná tvrdost. Pokud vám více vyhovuje měkčí podložka při spaní, stačí si jen vybrat. Díky vestavěnému lamelovému roštu si můžete matraci jednoduše přizpůsobit do oblíbené polohy. Rozdělení matrací je důležité i podle pohlaví. Specifická technologie IBod dokáže rozložit efektivně tlak matrace na mužské a ženské tělo. Rovněž existují matrace s dalšími funkcemi. Pomocí speciální pěny dokážou pohlcovat vlhkost, nebo si zachovat svůj tvar po celou dobu používání. Stačí si jen vybrat tu nejlepší pro váš spánek.

Pružinové matrace

Nejde o klasické matrace, které jste používali kdysi, a na kterých vás při otáčení tlačila struna do zad. Pružinové matrace sestávají konstrukčně stejně z pružin, ale ty jsou výborně zabudovány do systému purpeny, gumokokosu, latexu a látek, které vytvářejí z těchto matrací komfortní podložky na spaní. Inteligentní umístění pružin zajišťuje dokonalé rozložení hmotnosti vašeho těla. Na změnu pohybu reagují pružiny velmi rychle a to i v případě, že ležíte téměř nehybně. Následkem toho se matrace velmi dobře přizpůsobí vaší poloze. Tento druh matrací je velmi žádaný i díky variabilní tvrdosti.

Už je jen na vás, pro který typ matrací se rozhodnete. Nezapomeňte brát ohled na nejdůležitější aspekty, mezi které patří hlavně tvrdost a pevnost. Každý člověk má odlišnou váhu a kvůli tomu třeba zvolit adekvátní sílu pružin nebo vrstev. Známé jsou i matrace, které mají na dvou stranách odlišnou tvrdost, abyste si v případě změny nemuseli kupovat nové. Pokud však nevíte, jaká tvrdost je pro vás vhodná, v odborných prodejnách najdete speciálně vyškolené pracovníky, kteří vám poradí. Díky bohatým zkušenostem vám umí vysvětlit a detailně popsat vlastnosti požadovaných matrací.