Co bude následovat: 2022 Trendy v podlahách

Způsob, jakým přistupujeme k výzdobě domova, se za poslední rok výrazně změnil. Naše domovy se staly útočištěm a svatyní, a tak není divu, že se těšíme na objevování nejnovějších trendů, díky nimž se v nich budeme cítit osobněji a krásněji.

Útěšné a pečující prostory

Vzhledem k tomu, že doma trávíme více času než dříve, stále více z nás investuje do projektů na vylepšení domácnosti, aby byly naše prostory krásnější a příjemnější a abychom se v konečném důsledku cítili lépe. Vytvoření útulného a domáckého prostředí se stalo hlavním tématem při navrhování domů.

Obdélníkové dlaždice a větší rozměry 

Větší obklady jsou v domácnostech stále oblíbenější. Zákazníci jsou odvážnější a smělejší a používají velké formáty obkladů především v otevřených dispozicích, aby místnosti vypadaly a působily ještě otevřeněji a harmoničtěji. Velké rozměry obkladů jsou také ideální pro vnesení venkovního prostoru dovnitř a optické pokračování venkovního prostoru v domácnosti. Zajímavé je, že větší poptávku zaznamenáváme po obdélníkových tvarech, které působí přirozeněji a lze je snadno použít s lištou pro vytvoření modernějšího vzhledu.

Autentičnost 

Jedním z hlavních trendů pro rok 2022 je autenticita. Lidé ve vybraných výrobcích hledají prvky řemeslného zpracování a dědictví. Velkou roli v tomto trendu hrají textury, které pomáhají dodávat podlahám dlouhou životnost. Zejména naše nové reliéfy dřeva dodávají LVT krásně zestárlý, rekultivovaný vzhled s různorodou strukturou a spoustou pohybu. Rustikální a malířské prvky společně stírají hranice mezi venkovskými domy a městskými prostory a dodávají teplo a útulnost každé místnosti bez ohledu na její charakter nebo styl.

Japandi 

Spojení skandinávského a japonského designu zůstává velkým trendem i pro rok 2022. Japandi, převedené do podlah prostřednictvím světlého a moderního dřeva s organickými texturami, se zaměřuje na zvýraznění stříbrných a šedých tónů, aby prostor působil stylově a minimalisticky, ale zároveň uklidňujícím dojmem.

Vzory pokládky

Vzory podlah mohou zcela změnit vzhled místnosti. Nadčasové vzory, jako jsou parkety, košová vazba a francouzská vazba, jsou stále oblíbené mezi lidmi, kteří chtějí ve svých domovech obnovit klasický a honosný vzhled. Pro ty, kteří chtějí svým prostorám dodat výraz, jsou stále oblíbenější kobercové prvky. Použití vzorů inspirovaných viktoriánskou architekturou nebo barevných vzorů na jednom místě – například kolem kuchyňského ostrůvku, napříč chodbou nebo kolem krbu – je krásný způsob, jak zvýraznit určitý architektonický prvek nebo kus nábytku a dodat prostoru spoustu charakteru.

Kámen a beton 

U kamenných a betonových podlah LVT zaznamenáváme větší plynulost. Lidé se snaží využívat beton hravým způsobem, například kombinováním různých druhů. Beton a kámen se také kombinují s kovovými prvky, čímž se vzhled těchto materiálů oživuje.