Čínský nábytek zapadne do každého prostoru

Specifický a sofistikovaný. Nábytek z konce dynastie Qing (1644-1911) v sobě odráží tradice této doby, ale dokonale si podmaní i váš moderní životní styl.

Kousek Orientu v teple domova

Čínské umění je synonymum kvalitní čisté ruční práce starodávných mistrů. Precizně vyřezané dřevořezby znázorňující především klasické přírodní motivy představují historická díla, která pozvednou a povýší váš interiér od klasického k výjimečnému. Vkusné a elegantní starožitné solitéry v podobě skříní, stolů, židlí, komod, truhlic, či jiných doplňků zdobené neopakovatelnými malbami vnesou do nitra vašeho domova nádech orientální smyslnosti, kterému jen těžko odoláte. Svou symbolikou, kde žádná dekorace není samoúčelná, ale dává smysl, a zároveň příjemně působí, a nese dobrou energii ve smyslu feng-shui.

Tento nábytek dnes můžete vidět nejen ve filmech, ale i v pracovnách, advokátních kancelářích, jednacích sálech. Výjimkou nejsou prostory rodinných domů a bytů, jako jsou obývací pokoje, ložnice, předsíně a jiné. Zapadne do každého prostoru a stane se reprezentativním prvkem i v moderním interiéru.

Spojení s moderní

Nebojte se kombinovat krásné tradiční čínské styly s funkcí modernismu. Ty budou krásně rezonovat s ostatním nábytkem, a moderní design nebude působit neosobně, stereotypně a chladně. Zájem kombinovat novodobé prvky s využitím starožitných se stále častěji s oblibou stává přirozeným trendem současnosti. Důležité je však znát charakter prostoru, se kterým pracujete.

Jakákoliv integrace starožitného prvku do prostoru by měla být nenásilná, a vyžaduje i dostatek místa. Spojení současného s minulým tak zútulní prostor, a vytvoří osobitou atmosféru dvou protikladů, které jeden druhému dají možnost dokonale vyniknout.