Centrem dění je obývák

Obývák je ve většině domácností centrem bydlení a dění. Je jakousi denní místností, kde trávíme čas při debatách, sledování televize či příjemných posezeních s návštěvami.

Právě proto je namístě zařídit ji stylovým a funkčním nábytkem a z obýváku vytvořit reprezentativní místnost, ve které se budete cítit pohodlně, a zároveň v ní s plnou hrdostí pohostíte vaše známé.

Sedačky a konferenční stolky

Základem obýváku jsou sedací soupravy a konferenční stolky. Klasická sedací souprava by měla poskytnout prostor k sezení nejméně pro šest osob, přičemž dominantní pohovka by měla mít takový rozměr, jaký by umožnil narovnat se a zrelaxovat si celé tělo.

Vůbec už neplatí, že sedačka musí lícovat stěny. Většina z nich má stejné čalounění i na zadní straně, proto se nebojte umístit kdekoliv v místnosti. Pokud jste přece jen zastáncem zažitých zvyků nebo se sedačka prostě jinak umístit nedá, netlačte ji úplně na stěnu a nechte alespoň několik centimetrů prostoru na to, aby dýchala.

Konferenční stolek se snažte barevně přizpůsobit sedačce nebo s ní vytvořit zajímavý barevný kontrast. Univerzální volbou, která se hodí kamkoliv, jsou skleněné konferenční stolky. Některé jsou dokonce takové praktické, že v případě potřeby z nich dokážete vysunout další ministolek a zvětšit tak plochu na umístění občerstvení.

Obývací stěna má ladit s ostatním zařízením

Iv obýváku potřebujete úložné prostory, které poskytnou místo na odložení oblíbených knih, sklenic či dekorací. Už dávno nejsou v módě obývákové sestavy pokrývající komplet celou stěnu. Moderní obývací stěny se skládají z několika, menších kusů nábytku, který si můžete rozložit v prostoru variabilně. Prim hrají především minimalistické kusy nábytku s jednoduchým, ale atraktivním designem.

Na lepší propojení obývací stěny s místností a jejím ostatním zařízením interiéroví designéři radí, abyste barvu tohoto nábytku v prostoru ještě alespoň jednou zopakovali. Například výmalbou jedné stěny, tapetou či odstínem koberce, sedací soupravy nebo stolku.