Pohovka patří do obýváku

Neodmyslitelnou součástí interiéru je i obyčejná pohovka. Je centrem domácnosti, protože po večerech se zde setkává rodina při společných chvílích nebo sledování oblíbeného pořadu v televizi.

Rozkládací pohovka navíc poslouží v případě potřeby i jako další postel, která nabídne plnohodnotný prostor na spaní například pro návštěvu. Mějte i vy doma pěknou a kvalitní pohovku, na které si pohov nejen ve dne, ale i v noci.

Odolné tkaniny chrání před opotřebením

Většina pohovek je dnes potažena materiálem, který je vysoce odolný vůči znečištění či tzv. proležení. Určitě se i vám v minulosti stalo, že jste na pohovku rozlili nápoj či červené víno. Dnešní tkaniny jsou většinou impregnované, proto tekutiny nevsakují okamžitě, ale zadrží se na povrchu ve formě kapek. Máte tak čas zaběhnout do koupelny pro hadřík a nápoj z pohovky otřít, aniž se na ní udělal flek. Navíc plochy, které jsou vystaveny největšímu tlaku, bývají většinou zpevněné, proto ani po letech používání nebudou na pohovce viditelné známky opotřebení.

Myslete na to, kde pohovku umístíte

Při výběru vaší pohovky myslete na to, zda ji chcete mít opřenou o zeď nebo volně položenou v prostoru. Některé pohovky totiž nemají potaženou zadní stranu, což vám při uložení podél stěny vůbec nemusí vadit. Ušetříte tak nějaké peníze, které můžete investovat do jiného zařízení. U jednotlivých produktů je většinou uvedeno, zda je pohovka vhodná i pro umístění do prostoru. Taková má stejně kvalitní čalounění po celé své ploše.

Pohovka 2v1

Koupí pohovky můžete získat nábytek dva v jednom. Rozkládací pohovky jen pár tahy proměníte na plnohodnotnou postel, na které se kdykoliv vyspí vaše návštěva, či pokud vlastníte malý byt, může sloužit i jako vaše válenda. Pohovka vám tedy ušetří hodně prostoru, což je praktické zejména v malých bytech či garsonkách.

Chcete si i vy koupit kvalitní pohovku, která vám poskytne pohodlné místo k odpočinku? Obchodní domy s nábytem vám nabízí široký výběr klasických či rozkládacích pohovek za bezkonkurenční ceny.