Antracitová šedá kuchyně

Pokud uvažujete o investici do luxusní kuchyně na míru a myslíte si, že šedá by mohla být dobrou volbou pro Váš domov, čtěte dále a zjistěte, jak toto barevné schéma posunout o krok dále. Zde Vám nabídneme průvodce výběrem těch nejlepších akcentových barev, které se hodí k různým odstínům šedé a vnesou do designu vaší kuchyně pocit osobnosti.

Antracitová je pravděpodobně nejluxusnější z šedých odstínů a již dlouho je trendovou barvou pro každodenní a luxusní zboží. Tato trendová barva nyní vstoupila i do kuchyně. Antracit vypadá extravagantně a vysoce kvalitní a představuje designový purismus.

Neomezená kreativní svoboda

Antracitově šedá je nadčasová a lze ji skvěle kombinovat s nespočtem barev a materiálů. Je to fascinující designové pozadí pro inscenaci kuchyně, před kterou mohou zářit další barvy a materiály, jako je dřevo a kov.

Správné světlo

V tmavých kuchyních je zvláště důležitý promyšlený koncept osvětlení. Tmavé prvky, které jsou správně inscenovány přirozeným a umělým světlem, propůjčují místnosti hloubku a zvláštní atmosféru.

Odpadní dřevo a antracit

Odpadové dřevo je vynikajícím designovým prvkem, který dodá puristické kuchyni útulnost. Použití dřeva v kuchyni s minimalistickým designem vytváří vzrušující atmosféru. U našeho konceptu pokoje jsme použili právě tento efekt: barevná čela v „antracitově šedé“ se setkávají s pracovní deskou o tloušťce šest centimetrů z přírodního, olejovaného „starého dubu“ a pracovní deskou z přírodního kamene. Výsledek: designová kuchyně mezi syrovým šarmem a klasickou modernou.

Kovové povrchy

Textura povrchů je důležitým faktorem, když je třeba sladit funkčnost a design. Kovové povrchy a povrchy s kovovým vzhledem jsou v posledních letech stále populárnější. Tmavé pozadí rozzáří extravagantní zařízení, jako jsou mosazné kohoutky nebo digestoře ve zlaté nebo oxidované barvě. Efekt je zvláště markantní, pokud jsou tmavá kuchyňská dvířka navržena s matným povrchem.