10 nejlepších způsobů, jak zajistit, abyste se v koupelně cítili jako v lázních

Chcete tento prostor proměnit v uklidňující útočiště? Relax: Vše, co potřebujete, jsou tyto snadné a cenově dostupné nápady.

Nyní, když trávíme mnohem více času v našich domovech, je jedna věc jasná: Vybojovat si místo k odpočinku (pryč od rodinného ruchu a pracovních hovorů) se vyplatí. I když to samozřejmě může být útulná ložnice nebo příjemný obývací prostor, na koupelně připomínající lázně je něco, co působí výjimečně – a stačí jen pár úprav stylu, aby se ze základní koupelny stalo klidné útočiště.

Abychom vám to pomohli zvládnout, vybrali jsme sbírku uklidňujících (a cenově dostupných) doplňků. Podívejte se na naše tipy a nechte se inspirovat, jak vnést do vašeho prostoru více klidu.

 

  • Ztlumte odstíny

 

Které barvy se vám vybaví, když se řekne lázně? Pravděpodobně bledě modré a zelené nebo jemné neutrální jako taupe a šedá, spolu se spoustou ostré, čisté bílé. Nemůžete udělat chybu, pokud si z této uklidňující palety vezmete vodítko pro všechny prvky (zrcadlo, obložení) pro vaši vlastní koupel inspirovanou lázněmi.

 

  • Zahrňte živý prvek

 

Výzkum prokázal, že trávit čas v přírodě – nebo se na ni jen dívat – má uklidňující psychologický účinek, takže když si trochu z ní vnesete do koupelny – i když je to jen pokojová rostlina nebo dvě – může vám pomoci přenést si ten blažený pocit do interiéru.

 

  • Přidejte vřelou a přívětivou atmosféru

 

Přírodní dřevo a tkané textury kompenzují chladné, tvrdé povrchy koupelny, jako je sklo, dlaždice a kov. Zvažte výměnu běžné koupelnové předložky za lamelovou z ekologického teakového dřeva.

 

  • Inspirace vintage

 

Starožitné prvky, jako jsou závěsná svítidla s olejovým bronzovým povrchem, dodávají koupelně uvolněný, zabydlený vzhled. Přidejte stmívače, abyste získali jemnou záři, kdykoli se budete chtít zklidnit.

 

  • Dejte každému předmětu místo

 

Neexistuje nic jako nepořádek v koupelně, který by vám mohl narušit vnitřní klid, takže je chytré investovat do kousků, které mají dostatek úložného prostoru. Umyvadlo s kombinací skříněk a zásuvek je ideální pro skrytí make-upu, nástrojů pro úpravu a dalších náležitostí na očích. Udržuje předměty přístupné a vaše povrchy čisté.

 

  • Koordinujte detaily

 

Ve skutečných lázních jsou všechny detaily designu pečlivě vybrány pro specifický, klidný efekt; nic nevypadá trhaně nebo nepatřičně. Stejný vzhled můžete získat i doma, pokud použijete stejný povrch pro veškerý hardware a příslušenství, od věšáků na ručníky až po háček na župany, který je přesně tam, kde ho potřebujete, když vyjdete ze sprchy.

 

  • Najděte (dekorativní) kousky, které zazáří

 

Reflexní povrchy – zrcadla, sklo a lesklé kovy – odrážejí světlo po prostoru, což mu pomáhá vypadat větší a vzdušnější. Mějte na paměti: Oblast nad umyvadlem není jediným místem pro zavěšení zrcadla. Vyzkoušejte také jedno na boční stěně pro trochu extra jiskry.

 

  • Vyberte si příjemné látky

 

Můžete využít omlazující vlastnosti doteku kladením důrazu na materiály s bohatou texturou. Klasikou pro uklidňující koupelnu je například řasený sprchový závěs.

 

  • Zjemněte svůj přístup

 

Chytrý způsob, jak zajistit, aby vaše koupel připomínala vířivku: Nastavte ji pro pohodlí na každém kroku. Dopřejte si novou sadu ultraplyšových ručníků, pověste si luxusní župan nebo si vyberte pohodlnou koupelnovou předložku k ošetření prstů na nohou.

 

  • Přidejte rozmazlovací vybavení

 

Nejlepší regenerační útočiště jsou ty, které nabízejí kousek luxusu všude, kam se podíváte: jemně vonící svíčky, konvice s bylinkovým čajem nebo džbány vody s příchutí citronu, čistě vonící mýdla a pleťové vody. Uschovejte si několik z těchto požitků na dosah, na pracovní desce nebo na otevřených policích, abyste měli jistotu, že tento zdobný prostor využijete jako své osobní útočiště.