Zajímavé interiérové dveře

Přinášíme novinky ze světa interiérových dveří.  Najdete zde nevšední materiálové provedení a nové technologie, které ovlivnily i design dveří.

Nejjednodušší pravidlo, jak si vybrat materiál a barevnost dveří, je sladit je do stejného dezénu, jaký má podlaha, nebo naopak zvolit úplný kontrast. Samozřejmost je, že dveře by měly ladit se zárubní. Pokud nechcete experimentovat, nic nezkazíte výběrem ucelených dveřních kompletů, které obsahují dveře, zárubně a kování ladící dohromady.

S tichým dovřením

Novinka ve světě posuvných dveří do stavebního pouzdra je takzvaný tichý doraz. Tento doplněk se postará o plynulé dovření dřevěných i celoskleněných posuvných dveří. A to i při jakékoliv razantnější manipulaci. Ukrytý tlumič uhlídá jejich ladný pohyb. Stejně i při dvoukřídlých dveří.

Inovované zárubně

Na trhu se objevil nový typ bezobložkové zárubně v jedné rovině se stěnou. Ostrými hranami a přesným ukončením stěny podporují moderní výraz interiéru s důrazem na detail. Její konstrukci tvoří dvě části. Hliníková kontrazárubeň, která se zabudovává do stavebního otvoru ještě v době hrubé stavby přímo na cihlovou stěnu. Druhou část tvoří bezobložková dřevěná zárubeň, která se upevňuje do zazděné kontrazárubně. Výsledkem je 4 mm silná linka po celém obvodu dveří, která vytváří jasné vymezení mezi stěnou a zárubní.

Otevírání po novém

Další zajímavostí je nový způsob otevírání klasického křídla bezfalcových dveří, který výrobce označil jako „otevírání přes ostění“. Jde o opačné otevírání, jak jsme byli dosud zvyklí. Dveře po otevření zůstanou osově umístěné na střed ostění. Při takovém otevírání se redukuje potřebný manipulační prostor až o 40%. Využijete je všude tam, kde se nevejdou klasické otvírací dveře a řešení by bylo příliš komplikované nebo nevyhovující.

Co je nového v površích?

V oblibě jsou přírodní dýhy domácích i exotických dřevin. Dnes není problém jakoukoliv dřevinu sladit s jakoukoli barevností díky široké škále mořidel. Při přírodním materiálu však třeba počítat s tím, že barva se postupem času částečně mění. Pokud potřebujete dosáhnout neměnný vzhled, sáhněte po Aro dýze nebo umělých materiálech s dekorem dřeva. Trendem jsou lakované povrchy v odstínech RAL s povrchovou úpravou s vysokým leskem. Vítány jsou i výrazné barvy jako červená, oranžová, sladěné s nábytkovými solitéry. Samozřejmě, závisí na zvoleném stylu. Nadčasové interiéry sahají po matných površích. Kdo chce upoutat nevšedním materiálem, v nabídce najde novinku: kamennou dýhu.