Vstupní část domu je vaší vizitkou

Maličká předsíň nebo okázalá vstupní hala? Každý vstup do domu či bytu si při zařizování vyžaduje pozornost. Nechte se inspirovat našimi nápady, jak si vykouzlit příjemný vstup do vašeho příbytku.

Předsíň je vstupní část bytu nebo domu, která je vaší vizitkou. Dokáže srdečně uvítat a udělat dobrou náladu. Nezapomínejte, že ji uvidí i lidé, kteří nepůjdou dál. Kromě vzhledu, který je nesporně důležitý, je třeba myslet i na to, jak dokonale využít prostor a sjednotit všechny požadované funkce. Účelně zařízená předsíň či hala vám usnadní mnoho starostí.

Malá ale útulná

Společným problémem malých předsíní je nedostatek místa a úložného prostoru. Vybírejte skříňky a komody, které nezaberou mnoho prostoru. Pokud vám prostor nedovoluje pořídit si skříňku, zvolte závěsný věšák, kde si klidně odložíte kabát. Ideálním řešením je nepokládat je na podlahu, ale pověsit na zeď, malý prostor odlehčíte.

Dalším řešením je použít zrcadlo, které předsíň opticky zvětší a vás před odchodem ujistí, že je vše v pořádku. Přesto, že je vaše předsíň malá nezapomínejte, že i tu se dá vyhrát s doplňky, které ji zútulní. Postačí obraz či foto rámeček na zeď.

Velká ale s nápadem

Velké předsíně či haly jsou spíše typické pro domy. V takovém prostoru si můžete dovolit více kusů nábytku, či dokonce vestavěné skříně. Pokud zvolíte druhou možnost, vyřešíte sice na maximum úložný prostor, ale může se stát, že vaše předsíň bude působit nudně a jednolitě. Sáhněte po botníku, jehož skvělým společníkem bude křeslo či lavice. Možnost sednout si uvítají děti ale i návštěva.

Věšák a zrcadlo by měly být samozřejmostí. Ve velkém prostoru vyniknou také květiny a koberec na zemi. Galerie fotek na stěně vás potěší při každém pohledu a vaší návštěvě prozradí o vás co to už předtím, než vstoupí do vašeho království.