Šedé barvy se v interiéru bát nemusíte

Pokud máte šedou v krabičce nudná, měli byste to přehodnotit. Tento odstín vás v různých povrchových úpravách překvapí svou živostí.

Jednoduchost a formálnost šedé působí dojmem naprosté neúčasti a jisté ležérnosti daného kusu nábytku vůči vašemu interiéru.

Právě nenápadnost tohoto odstínu však umožňuje divákovi ničím nerušený pohled na jednotlivé tvary a linie nábytku, kterým dá právě šedá vyniknout.

Jednou z možností šedé v interiéru je hliník. A to nejen na funkčních předmětech domácností či dílny, ale klidně posuňte úroveň hliníku výš. Například do podoby povrchové úpravy nábytkových dvířek. Výjimečné a se správnými barvami a doplňky svěže elegantní. Strohé, ale podmanivé.

Pokud milujete kovy, neváhejte a oblékněte do šeda i své dveře nebo alespoň zárubně. Ty budou v kombinaci s dřevěnými dveřmi nepřehlédnutelné a jedinečné.

A jak s doplňkovými prvky? S šedou se kamarádí sklo, ať už čiré, zabarvené nebo s motivem. Použít se tato kombinace může nejen v kuchyni, sklo se dnes umisťuje i do koupelen místo klasického obkladu.