Ruší vás sousedé? Řešení existuje!

Ruší vás sousedé? Řešení existuje!

Sousedské spory nebývají příjemné pro nikoho a často také nemají nějaké praktické řešení. Pokud bydlíte například v paneláku, jistě znáte situace, kdy je z bytu o patro výš všechno slyšet, včetně toho, jak sousedi nahoře dupou. Často se sousedi nemohou domluvit, kdo vlastně za to může, v podstatě o tomto může rozhodnout občanskoprávní spor, nicméně v podstatě to situaci neřeší. Vypořádejte se s tím po svém, poohlédněte se, co je na českém trhu k dispozici a zamezte tomu, že se budete se sousedy dohadovat. Určitě si vyberete.

Kroky již slyšet nebudou

Základem pro to, abyste nerušili sousedy, je dobře zaizolovaná podlaha. Často se při výstavbě domu, ať už jakéhokoliv, zapomíná na kvalitní zpracování podlaha, proto je pak vše slyšet. Podívejte se na to, co je to kročejová izolace a zamyslete se nad tím, zda by vám toto řešení neusnadnilo život. Při výběru takové izolace je důležitá:

  • Vysoký výkon odhlučnění
  • Malá tloušťka izolace
  • Snadná manipulace s materiálem
  • Nízká deformace materiálu

Kromě podlahy lze upravit i stěny

Když již budete mít odhlučněnou podlahu, můžete se pustit do stěn, které lze tímto způsobem také zabezpečit proti hluku. Lze to udělat formou bezkontaktní konstrukce, to znamená, že konstrukce se nedotýká původní stěny a tím pádem nedochází k přenosu zvuku. Odhlučnění stěny nabízí řešení, pokud jsou vaši sousedé, nebo vy, slyšet ze všech stran. Konstrukce, kterou zabráníte přenosu zvuku, má sílu od 1,5 cm až po přibližných 6 cm, kdy je těsnost nejúčinnější. Vyberte si kvalitního firmu, která vám realizaci provede rychle a především kvalitně. Užijte si doma ticho, které, jak se říká, léčí. Neuslyšíte ani myšku, a pokud se vám povede odhlučnění realizovat, jak na podlaze a stropě, tak na stěnách, jistě se vám bude lépe žít, stejně tak jako sousedům, případně vašim spolubydlícím. Každý přeci potřebuje soukromí.