Průvodce výběrem nejlepší luxusní vinylové podlahy

Pokud hledáte „nejlepší luxusní vinylové podlahy“, jste na správném místě. Luxusní vinylové podlahy (LVT) se v ničem nepodobají zastaralým podlahám ze sedmdesátých let. Naopak, tento moderní typ podlah se dodává v téměř nekonečném množství variant, stylů a potisků vinylových podlah.

Tato rozmanitost Vám samozřejmě může značně ztížit výběr. Koneckonců musíte vzít v úvahu svůj rozpočet, místo, kde budete podlahu instalovat, předpokládané množství pohybu chodců a další faktory.

Proto jsme si dali za úkol Vám pomoci. Takže bez dalších okolků Vám přinášíme našeho komplexního průvodce výběrem ideální luxusní vinylové podlahy.

Co je luxusní vinylová podlaha?

Tento typ podlahy se vyrábí z vícevrstvých prken a dlaždic. Vyrábí se z PVC vinylu.

Luxusní vinylové podlahy navíc obsahují šest až osm vrstev materiálů. Pro upřesnění to zahrnuje průhlednou vrchní vrstvu pro lesk, průhlednou vrstvu pro opotřebení pro chráněný design, designovou vrstvu s potiskem, vrstvu z pěnového polštáře pro větší pohodlí při chůzi, blokační vrstvu ze skelných vláken a podkladovou vrstvu z PVC pro pevnost a tuhost.

Pokud se navíc rozhodnete pro luxusní vinyl se vzhledem kamene, může mít práškový vápenec nebo nějaký druh mletého minerálu.

Kromě toho může být jeho otěruvzdorná vrstva silná od 2 mm do 8 mm. V důsledku toho je mnohem pevnější a silnější než standardní vinyl.

Jaké jsou různé typy luxusních vinylových podlah?

Za prvé, vinylová prkna mají vzhled dřevěných podlah s různými barvami, zrny a texturami dřeva. Je lepší než pravé dřevo v tom, že je odolná proti vodě, skvrnám a snadněji se udržuje.

Za druhé, tam, kde vinylová prkna připomínají dřevo, vinylová dlažba připomíná kámen. Je k dispozici ve více rozměrech, barvách a vzorech. Pokud máte malý prostor, vinylový obklad se do něj snadno vejde. Také se snadno vymění v případě jakéhokoli poškození.

Pokud jde o třetí typ luxusní vinylové podlahy, je to vinylová fólie. Jedná se o role, které mohou být široké až 12′. Můžete ji tedy rozprostřít na velké prostory. Nemluvě o tom, že je odolná a cenově výhodná, což pravděpodobně vysvětluje její oblíbenost. Také pokud již máte podlahu, můžete na ni snadno položit vinylové fólie.

Co je lepší, LVT nebo LVP podlaha?

Z hlediska stavebního materiálu není mezi LVT a LVP žádný rozdíl. Pojďme se však zabývat výhodami a nevýhodami každého z nich, abyste se mohli rozhodnout.

Pokud máte rádi luxusní vzhled kamenných nebo keramických obkladů, je LVT tou nejlepší volbou. Její instalace je díky zámkové neboli „plovoucí“ instalaci snadná. A je odolná proti vodě nebo dokonce vodotěsná.

Přesto musíme poznamenat, že LVT nepůsobí zrovna jako pravý kámen. Také je dražší než porcelánové a keramické dlaždice.

Jinak, pokud se učíte směrem ke klasickému vzhledu dřeva, LVP přebírá jeho podobu. Je také srovnatelný s laminátovou podlahou a je ideální pro malé prostory. A stejně jako LVT se snadno instaluje, což znamená, že si ji určitě můžete udělat sami. Navíc nevyžaduje velkou údržbu díky voděodolným a dokonce i vodotěsným specifikacím.

Nevýhodou je, že LVP nedisponuje strukturou masivního tvrdého dřeva. Také může být dražší než laminátové varianty.

Je luxusní vinylová podlaha lepší než dlažba?

Luxusní vinylové prkenné podlahy vyžadují při pokládce méně otřesů než dlaždice. V opačném případě bude pravděpodobně nutná odborná instalace.

S luxusní vinylovou podlahou si můžete pořídit kvalitní výrobek za rozumnou cenu. Alternativou jsou dlaždice, kamenné nebo keramické, které jsou nákladné. Kromě toho je LVT robustní a zvládne většinu toho, co ji může zasáhnout. Dlaždicová podlaha však pravděpodobně praskne pod zatížením a její oprava je také dražší.

Které luxusní vinylové podlahy jsou nejlepší pro vysoce frekventované místnosti, jako jsou kuchyně?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Luxusní vinylové prkenné podlahy jsou však solidní volbou. Pro ilustraci, je odolná, cenově dostupná a snadno se instaluje a čistí. Také se snadno nepoškrábe. Nemluvě o tom, že má příjemný došlap. A díky její odolnosti vůči vodě se nemusíte bát, že byste ji poškodili mokrým vytíráním nebo rozlitím.

To všechno jsou výhody, které potřebujete v místnosti s vysokým provozem, protože umožňují, aby Vaše podlaha zůstala nepoškozená a čistá.