Prkna na venkovní terasu

Při výstavbě terasy u chaty či rodinného domu je nezbytné využít kvalitní terasová prkna. Na trhu jich v dnešní době existuje celá řada. Rozděleny jsou nejčastěji na prkna z evropských, exotických nebo sibiřských dřevin. Speciální kategorií jsou terasová prkna ThermoWood nebo dřevoplastová WPC. V následujícím článku vás s jednotlivými druhy blíže seznámíme a poradíme, jak správně terasová prkna vybrat.   

Venkovní terasy jsou ozdobou každého pozemku. Aby vypadaly skvěle, musíte o ně pečovat. Toto pravidlo platí zejména u teras s dřevěnými prkny. V současnosti je však k dispozici šetrnější a na údržbu jednodušší druh terasových prken. Jedná se o dřevoplastové WPC podlahy, které disponují skvělými vlastnostmi dřeva a plastů.

Velikost terasových prken

Na současném trhu je k dostání celá řada terasových prken, které se liší šířkou, tloušťkou a délkou. U šířky si můžete vybrat mezi 90 až 146 mm. Délka může být od 2 do 5 metrů. Co se týče tloušťky, vybírat můžete rozměry o velikosti 24, 26, 27 nebo 28 mm.

Terasová prkna ThermoWood

Terasová prkna ThermoWood jsou vyrobena ze dřeva, které je modifikované tepelnými a vlhkostními úpravami. Díky těmto úpravám nabízí velmi vysokou odolnost a stálost. Své využití najdou i ve vlhkých prostředích, například u bazénu. Výhodou těchto terasových prken je jejich životnost, která činí minimálně 30 let. Dále jsou odolné proti dřevokazným škůdcům.

Terasová prkna Wood-plastic

Wood-plastic neboli dřevoplast je materiál vyrobený z rozemletého dřeva a polymeru. Většina výrobců kombinuje tyto materiály v poměru 1:1. Kombinací těchto dvou materiálů vzniknou takové vlastnosti, které předčí klasická dřevěná prkna. Výhodou Wood-plastic prken je odolnost, vzhled a funkčnost.

Terasová prkna GardenDeck

Pokud chcete mít terasu místem, kde si budete užívat zasloužený odpočinek, můžete si vybrat i kolekci prken GardenDeck. Tato kolekce vám zajistí dlouhodobou kvalitu vaší vysněné terasy. Disponují protiskluzovým povrchem, dokonalou imitací dřeva a snadným úklidem. GardenDeck nabízí 5 barev – pískově žlutá, přírodně hnědá, tmavě hnědá, ocelově šedá a grafitová.

Dřevoplastová terasová prkna

Moderním materiálem pro vaši terasu jsou dřevoplastová prkna WPC. Jedná se o materiál, který má spoustu kladných vlastností. Mezi ně patří pěkný vzhled, struktura a hlavně odolnost proti vodě a náhlým změnám venkovních teplot. Mají také neklouzavý povrch a jsou odolné proti vyšší zátěži. Patří tak mezi jednu z nejoblíbenějších variant v oblasti terasových prken. Pojďme si tato dřevoplastová prkna v následujícím článku blíže představit.