Příslušenství k vaně

Zatímco vany mohou vypadat jednoduše, existuje mnoho pohyblivých částí, které je třeba vzít v úvahu při výrobě vany. Každá část hraje důležitou roli v tom, jak vaše vana funguje, a co je důležitější, je nutné vědět, co hledat v případě, že se něco pokazí. Zde jsou nejčastější příslušenství vany:

Vanové baterie, vanové sety, madla a podhlavníky, sedátka do vany, nožičky k vaně, vanové sifony a automaty, vanová revizní dvířka, protiskluzové podložky, panely k vanám, sprchové závěsy, vanové zástěny a další.

Například vanové baterie slouží k napouštění vany vodou a zároveň mají i vývod na připojení sprchy. Mezi napouštěním vany a sprchou si volíte pomocí přepínače. V poslední době jsou velmi moderní podomítková provedení vanových baterií, kdy je tělo baterie zazděné. Podomítkové vanové baterie je možné využít jak ve vaně, tak i ve sprše, kdy potřebujete připojit více sprch – například ruční a hlavovou. Velký komfort přináší termostatické baterie, které zaručují konstantní teplotu vody a zároveň zabraňují opaření se při rychlém otočení páky baterie ve sprše.

Od přihrádek po odkládací police je k dispozici několik různých typů příslušenství k vaně. Některé doplňky, například polštář do vany, jsou navrženy pro pohodlí a relaxaci. Jiné, jako je vanová vanička, jsou určeny pro praktické použití a mohou se hodit při použití více koupelových produktů.

Některé z nejběžnějších doplňků vany jsou přenosné, netrvalé příslušenství. Obvykle levné položky, mezi které mohou patřit užitečné pomůcky, jako je vanička nebo miska na mýdlo. Takové doplňky jsou často vyrobeny z nerezové oceli, plastu nebo jiných voděodolných materiálů. Některé mohou mít přísavky pro optimální dočasné držení a mnohé jsou nastavitelné tak, aby se vešly do různých velikostí van.

Jedním z nejběžnějších doplňků do vany je přihrádka na mýdlo a šampon přes sprchovou hlavici. Tyto odkládací police umožňují koupajícím se mít snadný přístup ke svým toaletním potřebám, když stojí ve sprše. Často jsou vybaveny štěrbinovými policemi pro odvod vody.

Relaxační předměty tvoří další kategorii oblíbených koupelnových doplňků. Podnosy určené k uložení knih jsou užitečné pro lidi, kteří rádi čtou ve vaně, zatímco polštáře do vany, lehátka a dávkovače aromaterapeutického oleje mohou pomoci koupajícím se odpočívat po stresujícím dni. Stojany na časopisy mohou být také instalovány vedle vany, aby byl zajištěn snadný přístup ke čtení.

Mnoho spotřebitelů přidává ke svým stávajícím vanám kování. Ty mohou být ve formě vanových baterií, přepadových krytů a dalších nerezových dílů. Pro pohodlí a snadnost lze přidat mnoho kusů hardwaru, jako jsou dotyková tlačítka pro ovládání kohoutků nebo vzduchových trysek. Někteří majitelé domů dokonce přidávají do prostoru vany specializované osvětlení nebo zrcadla. Odnímatelné sprchové hlavice v evropském stylu jsou oblíbenými kusy hardwaru, které zvyšují pohodlí při koupání, stejně jako při mytí malých dětí a domácích mazlíčků.

Vanové zátky, podložky a protiskluzové nálepky se dodávají v široké škále tvarů a provedení. Někteří lidé se rozhodnou nainstalovat nálepky se zvířaty nebo jiné oblíbené vzory, aby vytvořili téma ve svých koupelnách. Mnohé z nich se prodávají ve spojení s odpovídajícími vanovými doplňky, jako jsou sprchové závěsy. K určitým tématům mohou být k dispozici i další koupelnové doplňky, od dávkovačů mýdla po věšáky na ručníky.

Kromě bezpečnostních podložek a protiskluzových nálepek lze nainstalovat několik dalších doplňků k bezpečnostní vaně pro ty, kteří je chtějí nebo potřebují. Pro starší osoby nebo osoby se zdravotním postižením se často instalují madla nebo bezpečnostní tyče. Pro lidi zotavující se z nehod jsou k dispozici také dočasné bezpečnostní zábrany. Bezpečnostní lavice a sedátka jsou užitečné doplňky do vany pro lidi, kteří nemohou stát ve sprše vzpřímeně nebo mají potíže s tím.