Patří noční stolek do ložnice?

Jisté je jen jedno. Hlavním kusem nábytku v ložnici je pohodlná postel. Kromě zajímavého designu jejího záhlaví se může stát i nositelem komfortu v podobě odkládacího nebo úložného prostoru. Jinak tento účel věrně plní noční stolky.

V interiéru mají noční stolky jasně definované místo. Stojí u záhlaví postele a poslušně čekají, dokud jim svěříme potřebné drobnosti. Kromě nich jsou dnes v trendu praktické „lavice“ obvykle ve stejném provedení jako postel, umístěné před ní. Jsou příjemným zpestřením ložnice, kromě úložného prostoru nabízejí i možnost posadit se.

Jde to i bez stolku

Stačí horizontálně zvětšený rám postele, který nabízí možnost něco odložit. Křehkým věcem se však raději vyhněte. Noční stolek nebo skříňka, neklade vysoké nároky na úložný prostor. Klasikou byly a jsou stolky s dvěma zásuvkami. Pro někoho málo, pro jiného zbytečně mnoho. Sami zvažte, co všechno potřebujete a chcete mít z postele po ruce. A také podle toho vybírejte. Při nočním otáčení ve spánku byste je mohli shodit. Knížka to přežije bez újmy, horší to je se sklenicí vody či džusu. Záhlaví s poličkami nebo se skříňkové dílem může zcela nahradit noční stolek.

Klasika nebo experiment

Kdysi bylo trendem barevně i materiálově sladit noční stolek s postelí. Dnes už kombinace materiálů ani barev není tabu. K dřevěné posteli můžete kromě dřevěného použít i kovový či skleněný stolek. Neprohloupíte ani tehdy, pokud zvolíte kůží čalouněnou trojkombinaci dvou stolků s lavicí. Podobně experimentovat můžete i při kovovém nebo čalouněném rámu.

Malé změny, velký efekt

Občas má člověk chuť na změnu. Ne vždy je na to prostor nebo finanční možnosti. Naštěstí nemusíte měnit celý nábytek ložnice. Pouvažujte o jednoduchých změnách. Nově vymalovat jinou barvou, nalepit moderní samolepky, vyměnit závěsy a záclony, nebo je jinak zavěsit. A hlavně, nenápadný noční stolek vyměnit za výraznější kus. Nemáte potřebný cit a zkušenost, abyste se pustili do takové proměny? Zavolejte si někoho na pomoc. Kamarádka, jejíž interiér se vám líbí, vám jistě poradí. I interiérový architekt může okoukaný prostoru ložnice vdechnout nové kouzlo.

Schovat nebo vystavit

Některé záhlaví a designové noční stolky nabízejí možnost věci odložit, čímž je vlastně vystaví na odiv. Proto si před koupí takových modelů promyslete, zda vám odkládací plocha postačuje. Knihu či brýle skrývat určitě nemusíte. Jinak je to s hygienickými kapesníčky, léky či jinými drobnostmi. Ty si skrýš zaslouží. Pokud je chcete mít po ruce i z postele, volte raději typ se zásuvkami nebo dvířky.