Musí být všechna toaletní zařízení připevněny ke zdi?

Pokud provádíte upgrade vaší koupelny, pravděpodobně máte několik otázek. Tady je jeden velký: Je třeba umyvadlo v koupelně připevnit na zeď? Pokud instalujete volně stojící umyvadlo, možná si myslíte, že ne, stejně jako komodu, nebudete ho muset připevňovat ke stěně, protože je nepravděpodobné, že by se někdy pohnulo. Skutečná odpověď je trochu jiná – a více o tom prozkoumáme níže.

Ano, toaletní zařízení by měly být připevněny ke zdi

Téměř ve všech případech je správná odpověď ano – měli byste své zařízení připevnit ke zdi. A co víc, umyvadlo by mělo být v jedné rovině se stěnou, bez mezery mezi zadní stranou a samotnou stěnou. Důvodem je schovat a chránit vaše potrubí. Většinu času prochází vodovodní potrubí stěnou pod umyvadlem a skříňka pod umyvadlo je skrývá. Zařízení, které není připevněné ke zdi, se může posunout, ať už časem, nebo proto, že jste do něj omylem narazili. Pokud k tomu dojde, protože dřez je připojen k umyvadlu a vodovodnímu potrubí, mohlo by to zatížit vodovodní potrubí. Pokud se vaše odtokové trubky nebo pevné, nepružné přívodní potrubí ohýbají, může to způsobit netěsnosti ve spojích.

Výjimky

Výjimka z tohoto pravidla nastane, pokud všechna potrubí procházejí podlahou místo zdí. I v tomto případě však pravděpodobně stejně umístíte umyvadlo zapuštěné ke zdi, takže by dávalo smysl jej upevnit. Důvodem je opět udržení co nejstabilnějšího potrubí pro případ, že by se zařízení posunulo. Jednou za čas se však koupelnová umyvadla neinstalují ke zdi. Velmi zřídkaobvykle ve velkých koupelnách, kde není třeba šetřit místem – mohou být v místnosti středem pozornosti toalety. V těchto případech se těmto zařízením říká „ostrovy v koupelně“. Jindy se mohou moderní designéři rozhodnout instalovat umyvadla proti skleněným stěnám sprchy. I když jsou tyto dvě okolnosti vzácné designové volby, jsou také jedinými případy, kdy byste zařízení na zeď nepřipevnili. Místo toho by měly být připevněny k podlaze, aby se zabránilo pohybu.

Jak zařízení připevnit

To závisí na typu toaletního zařízení, které si vyberete. Pro volně stojící umyvadlo, které dosáhne až na podlahu, jej můžete připevnit ke stěně (nebo podlaze) pomocí jednoduchých L-držáků skrytých uvnitř skříňky. Pokud instalujete plovoucí umyvadlo, budete muset nainstalovat výztuhu, na kterou jej zavěsíte. V obou případech se ujistěte, že používáte vyhledávač svorníků a najděte kolíky ve zdi, než začnete. Zde budete muset umístit upevňovací prvky, abyste zajistili, že se upevňovací prvky nevytrhnou ze zdi. Nakupovat nové toaletní zařízení? V dnešní době je k dispozici tolik stylů, od tradičních po moderní. Na trhu najdete volně stojící nebo plovoucí umyvadla – a dokonce i několik produktů, které vám v případě potřeby pomohou vytvořit koupelnový ostrůvek.