Mopy, kartáče a smetáky: Bezpečnost začíná u základů

Dodavatelé stavebních služeb se často zabývají hledáním správného ručního nářadí, které by zefektivnilo úklid – ale co takhle zvýšit jeho bezpečnost? Špatný nástroj v rukou pracovníka nebo dokonce nesprávné použití dobrého mopu, kartáče, smetáku nebo jiného ručního nářadí může mít pro Vás hrozivé následky.

Část problému spočívá v tom, že člověk si nevšimne přetížení během práce, ale až po ní. A po nějaké době se problém může na těle skutečně projevit.

Správné nástroje

Co tedy můžeme udělat pro to, aby byl úklid bezpečnější? Pro začátek se dobře podívejte na ruční nářadí, které uklízeči používají.

Hledáme mopy, které mají schopnost se přizpůsobit. Dáváme přednost mopům, které mohou měnit délku v závislosti na výšce uživatele. Další výhodou jsou mopy, které jsou lehké, například ploché mopy z mikrovlákna. Ploché mopy jsou skvělé. Jsou velmi účinným nástrojem díky nízké hmotnosti švihu.

Systémy mopů z mikrovlákna mají také tendenci zanechávat za sebou méně nečistot, což snižuje pracnost a šetří čas. Po tradičním mopování může na podlaze zůstat špína a prach. Pracovníci úklidu se budou muset ohýbat a nečistoty sbírat, což by mohlo vést k přetížení zad. Je důležité pořídit si mopy nebo jakékoli jiné nástroje, které se snadněji používají a jsou pohodlnější.

Dalšími nástroji, které je třeba zvážit, jsou vyšší kbelíky na mopy, takže se pracovník úklidu nebude muset tolik ohýbat, aby vyždímal mop, a výsuvné prachovky, takže se pracovník nebude muset pro prach daleko natahovat, čímž se sníží možnost natažení paže nebo ramenního svalu.

Také doporučujeme používat nářadí s širšími rukojeťmi. Pevné sevření rukojeti může mít za následek syndrom karpálního tunelu. Ruce si můžete poranit také při ždímání mopu; hledejte systémy, které se snadno ždímají, nebo jako mnoho systémů plochých mopů ždímání zcela eliminují.

Technika

Jakkoli může být dobré vybavení ve světě úklidu důležité, jsou tyto nástroje k ničemu, pokud je neumíte efektivně používat. Více než na cokoliv jiného se díváme na to, zda lidé správně používají své vybavení.

Při utírání prachu nebo stírání povrchů učíme pracovníky úklidu přeložit hadr na polovinu, používat plochou ruku a pohybovat celým tělem, nikoliv pouze paží, což je technika, která může zabránit syndromu karpálního tunelu. Bezpečné používání mopu vyžaduje, aby pracovník při jeho zvedání do kbelíku a z něj pokrčil kolena a aby nástroj tlačil celým tělem.

Používat spíše nohy než ruce a doslova si při tom zacvičit. A nezapomínejte, že úklid je fyzická aktivita, tak se před zahájením práce zkuste protáhnout a zahřát.

Teď je ten správný čas nakoupit nejvýhodněji vše, co potřebujete a získat 20% slevu.

Týden s TESCOMOU běží v  internetovém obchodě.