I maličkosti změní interiér

Během léta a dovolených si povětšinou dobře odpočineme a načerpáme nové síly. Mnozí možná přemýšlejí nad tím, jak by si mohli ještě v létě zkrášlit svůj domov a co v interiéru je třeba změnit.

Na co vše se zaměřit? Záleží na vás, kam až vaše fantazie bude sahat. V první řadě si vyberte místnost, kde ve vašem příbytku začnete. Nejvhodnější částí bytu na změnu je obývák.

Místnost, kde každý tráví většinu času, je dobré občas přinejmenším zútulnit. Stačí se soustředit na drobné věci jako například vázy, květiny či misky na stolcích nebo poličkách. Obývák dokážete oživit i malými polštářky. Ty stačí pohodit na sedačku tak, aby kompozičně zapadly a zkrášlili váš interiér.

Pokud však toužíte po větší inspiraci, popřemýšlejte třeba o konferenčních stolcích. Jejich předností je, že jsou sice menší, ale dá se jimi změnit interiér k nepoznání.  Konferenční stolek je nezbytným doplňkem každého obývacího pokoje. Při jeho výběru se kromě designového zpracování zaměřte zejména na rozměry. Optimální výška konferenčního stolku je po kolena v sedě. Rovněž si vždy nechávejte minimálně 60-centimetrový prostor kolem stolku, pro lepší přístup k němu,

Na trhu jsou rozmanité druhy stolků, ale hlavním rozdílem bývá materiál. K nejoblíbenějším patří skleněné stolky, které jsou lehké a dají se kombinovat s dřevem nebo s jinými způsoby provedení. Trendem v designu jsou také plastové konferenční stolky a do módy se vrací i masiv, který dobře vynikne zejména ve větších interiérech.

Pokud vám nestačí změna v podobě maličkostí a konferenčních stolků, můžete se pustit do složitější proměny a oživit byt novou obytnou či předsíňovou stěnou. Při nich je dobré si promyslet, zda chcete koupit novou stěnu nebo jen doplnit tu starou drobnými skříňkami, které najdete i pod názvem sektorový nábytek.

Pokud se rozhodnete pro novou obývací stěnu v podobě zmiňovaného sektorového nábytku, vezměte si do obchodu i pero a papír, protože představivost je někdy slabá strána. Pokud vám ani toto nepomáhá, zkuste se zaměřit nejprve na materiál. Dnes je trendem vysoký lesk v různých designových provedeních.

Specialitou posledních let jsou však podsvětlení skleněných poliček. Ty jsou součástí nejen stěn do obýváku, ale i hi-fi vybavení či televizních stolků, kterými si byt rovněž můžete zkrášlit k nepoznání. Mnohé z podsvícení se dokonce dají naprogramovat tak, aby měnily barvu, jas a intenzitu svícení. Jednoduše, zkrášlit byt pomocí obývacích stěn či televizních stolků bude pro vás opravdu zábava.

Léto a slunce vám jistě dají do těla novou sílu. Zkuste ji tedy využít i na zkrášlení vašeho interiéru. Kromě zmíněných typů nábytku si dokážete zpestřit byt i absolutními drobnostmi v podobě sedacího vaku či elegantní rohové lampy. Moderním trendem interiérů jsou však živé rostliny. Přenést si kousek přírody do bytu je nejen moderní, ale i prospěšné. Na člověka působí uklidňujícím, čímž zvyšují relaxační funkci bytu.