Kvalitní ložní prádlo slouží dlouho

Kromě kvalitní postele, matrace a peřin se vyplatí investovat i do ložního prádla. Látky, které se vyznačují vysokou trvanlivostí a stálostí barev, oceníte hlavně po několika letech používání.

POROVNEJTE

Len – tkaniny z něj se velmi dobře perou a snášejí vysoké teploty při žehlení. Len je schopen pojmout až 35% vlhkosti a rychle ji vyměnit s okolním vzduchem. Povlečení tak v létě příjemně chladí, v zimě naopak hřejí. Jeho drobnou nevýhodou je mírná mačkavost. Nevyžaduje speciální údržbu a dá se prát až na 95 ° C.

Bavlna – povlečení se 100% bavlny jsou měkké, hladké, prodyšné a příjemné na dotek. Materiál dokáže vstřebávat značné množství vlhkosti. Ložní prádlo z bavlny se vyznačuje vysokou odolností, životností a snadnou údržbou. Za nevýhodu lze považovat nutnost žehlení.

Saténové povlečení z bavlny – je velmi hebké a jemné na dotek, v létě příjemně chladí, v zimě se naopak rychle zahřejí. Proto jsou velmi vhodné pro celoroční používání. Prádlo je mírně lesklé a na rozdíl od saténu vyrobeného z polyesteru neklouže.

Žerzej – povlečení je vyrobeno z výběrové bavlny, díky čemuž je velmi měkké, prodyšné a savé. Je také pružné, ale zároveň dostatečně pevné. Vyznačuje se snadnou údržbou, nemusí se totiž žehlit a je vhodné do sušiček prádla.