Koupelna a ložnice jako jeden celek

Zvláštností stále je, pokud se v rámci jednoho prostoru prolínají různé funkce. Koupelna v ložnici je toho důkazem. Při vhodně zvolených řešeních jí jistě přijdete na chuť.

Představa, že ihned po probuzení vás vedle čeká osvěžující sprcha je více než lákavá. Můžete si vytvořit velkorysou oázu domácího relaxu.

Zvažte pro a proti

Pokud vás představa vany či sprchového koutu v ložnici nadchla, zvažte všechna fakta a naplánujte si postup. Pokud váš dům disponuje další koupelnou a samostatnou toaletou máte vyhráno. Dříve než se pustíte do bouracích prací, poraďte se s odborníkem o možnosti překládky rozvodů. Pokud zvažujte volně stojící vanu, myslete na to, že rozvody jsou instalovány přímo do podlahy. Sprchový kout je lepší umístit ke stěně, ve které povedou i rozvody. Z hygienického hlediska je velmi důležité pravidelné větrání, jinak riskujete plísně v místnosti ale a poškození nábytku.

Aby vynikla

Chcete-li dosáhnout dokonalý výsledek, dodržte stejný styl a barevnost, aby se ložnicová část a koupelnová propojili. Společně vytvoří harmonický celek, na který se budete dívat jako před spánkem tak i hned po probuzení. Na rozdělení místnosti využijte příčky nebo skleněné stěny, které prostor odlehčí.

V místnosti by měla být zachována čistota tvarů a linií. Vhodné je použít přírodní barvy a materiály, které jsou odolné vůči vlhkosti. Celý prostor opticky sjednotí souvislá podlahová krytina. Funkčnost skříní, např. vestavěných je k nezaplacení. Z jedné strany poslouží pro odkládání šatstva, z druhé mohou sloužit k odkládání ručníků a potřebných věcí do koupelny.